Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Cieszy walka do samego końca

Sebastian Świderski: Cieszy walka do samego końca

- Jestem zadowolony z wyniku, ale nie jestem zadowolony z realizowanej taktyki. Zakładaliśmy inne rozwiązania, które sprawdzały się w pierwszym secie. Później bywało różnie - mówił po wygranej z AZS-em Politechniką trener ZAKSY Sebastian Świderski.

Podczas pomeczowej konferencji kapitan ZAKSY stwierdził, że wygrana nad Politechniką była bardzo ważna dla zespołu. – Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo było nam ono potrzebne. Tym bardziej, że wygraliśmy 3:0. Bardzo ważny był trzeci set, w którym potrafiliśmy wyjść z niekorzystnego wyniku i ostatecznie wygrać – stwierdził Michał Ruciak. Przyjmujący Politechniki Maciej Pawliński mówił o różnicach w grze obu zespołów. – Zagrywka ZAKSY sprawiała nam problemy w przyjęciu i przez to mieliśmy spore problemy w ataku. To robiło różnicę w dwóch pierwszych setach, które były bez większej historii. Zespół z Kędzierzyna kontrolował grę przez dwie partie. Po przerwie poprawiliśmy swoją grę. Zaczęliśmy lepiej przyjmować, co przełożyło się na skuteczność w ataku. Mieliśmy swoje szanse, żeby wygrać tego seta, ale nie udało się – przyznał kapitan zespołu z Warszawy.

Rozżalenia wynikiem nie krył szkoleniowiec Politechniki, który stwierdził, że gdyby nie błędy sędziów w końcówce trzeciej partii, to pojedynek trwałby dłużej. – Jestem zawiedziony tym wynikiem, bo przed meczem powtarzaliśmy sobie, że kiedy mamy dopaść ZAKSĘ, jak nie teraz. Niestety nie zagraliśmy tak dobrze, jak ostatnio. Zrobiliśmy masę błędów, które nie powinny się przydarzyć. Mimo tego ten mecz powinien trwać dłużej, bo w końcówce trzeciej partii Adrian Gontariu skończył atak i powinno być 2:1 w setach – uważa Jakub Bednaruk.

W lepszym nastroju był Sebastian Świderski, który cieszył się ze zdobytych punktów, ale zwrócił też uwagę na istotny element. – Jestem zadowolony z wyniku, ale nie jestem zadowolony z realizowanej taktyki. Zakładaliśmy inne rozwiązania, które sprawdzały się w pierwszym secie. Później bywało różnie. Na szczęście dzisiaj to wystarczyło. W kolejnych meczach taktykę musimy realizować dokładniej. Na pewno cieszy walka do samego końca. W trzecim secie przegrywaliśmy od samego początku, ale zawodnicy nie poddali się i za to wielkie brawa – mówił trener ZAKSY.

źródło: zaksa.pl