Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Bardzo ważne jest podejście do meczu

Piotr Gacek: Bardzo ważne jest podejście do meczu

fot. archiwum

- Wszystkie zespołu w PlusLidze znają się jak łyse konie, dlatego ciężko jest zaskoczyć czymkolwiek przeciwnika. Należy do każdego spotkania podchodzić z pozytywnym nastawieniem, wiarą w zwycięstwo - mówi libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Piotr Gacek.

W niedzielę rozegraliście mecz ze Skrą Bełchatów, w którym zagraliście słabo. ZAKSA po niedzielnym spotkaniu wyglądała na rozbitą i mało kto wierzył, że zdołacie wygrać z drużyną z Warszawy, która pokonała Resovię Rzeszów. Co się zmieniło przez trzy dni, że potrafiliście zwyciężyć?

Piotr Gacek:Po drugiej stornie siatki stał inny zespół. My zagraliśmy dużo lepiej niż ze Skrą, co przełożyło się na wynik, który jest zupełnie odwrotny niż w Bełchatowie. Nie bez znaczenia jest też to, że przeciwnicy zagrali gorzej niż z Resovią. Wydaje mi się jednak, że głównym powodem naszej lepszej gry było podejście mentalne do meczu. Nie ma znaczenia, czy potrenowaliśmy więcej czy nie. Zupełnie inaczej podeszliśmy do tego meczu. W meczu z drużyną z Warszawy wiedzieliśmy że musimy wygrać, chociaż do Bełchatowa również jechaliśmy po wygraną, niestety przeciwnik nam zwycięstwo szybko wybił z głowy. Myślę że po porażce w Bełchatowie boli przede wszystkim brak woli walki. Mamy o to do siebie pretensje, bo przecież nie chodzi o to, że mamy mniejsze umiejętności, ale Skra odebrała nam ochotę do gry, a bez tego ciężko zdobywać punkty i wygrywać mecze.

Mecz z Politechniką od początku układał się po waszej myśli?Przez pierwsze dwa sety prowadziliśmy bardzo dobrze grę. W trzeciej partii zespół z Warszawy postawił wszystko na jedną kartę, dlatego też można było obserwować nerwową końcówkę. Na szczęście udało nam się wygrać trzeci set i cały mecz.

Nastawienie psychiczne, mentalność to ważne czynniki zwycięstwa?

Bardzo ważne jest podejście do meczu. Głowa to 60, a nawet 70 procent sukcesu. Trenujemy na co dzień. Wszystkie zespołu w PlusLidze znają się jak łyse konie, dlatego ciężko jest zaskoczyć czymkolwiek drużynę przeciwną. Należy do każdego spotkania podchodzić z pozytywnym nastawieniem, wiarą w zwycięstwo, a przede wszystkim z ogromną wolą walki o każdy punkt.

Przed ZAKSĄ kolejne spotkanie z drużyną z Kielc, będziecie potrafili utrzymać koncentrację i podejść do meczu w taki sposób, aby wygrać?

Bardzo byśmy chcieli zwyciężyć zarówno w tym spotkaniu, jak i w kolejnych. Musimy walczyć o każdy punkt. Do Kielc z pewnością jedziemy po zwycięstwo i mam nadzieję, że uda się nam wygrać. Jestem dobrej myśli i liczę na wsparcie kibiców.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved