Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Vladimir Grbić: Praca polskiej federacji jest nieprawdopodobna

Vladimir Grbić: Praca polskiej federacji jest nieprawdopodobna

fot. ossrb.org

Jedną z gwiazd losowania grup mistrzostw świata był wieloletni reprezentant Serbii, Vladimir Grbić. Serb brał czynny udział w losowaniu. - To był mój debiut, ale bardzo mi się podobało - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Mistrzostwa świata organizowane w tym roku w naszym kraju to jeszcze większe przedsięwzięcie niż zeszłoroczny turniej mistrzostw Europy. Do Polski zjadą najlepsze drużyny narodowe z całego świata. – Praca polskiej federacji jest nieprawdopodobna. Zresztą o poziomie waszej siatkówki świadczy także jej przeszłość. Ci siatkarze, którzy byli obecni na losowaniu, w swoim czasie należeli do ścisłej światowej czołówki. To, co dzieje się w Polsce i to jacy siatkarze nadal pojawiają się w waszym kraju, świadczy o pewnej kontynuacji rozpoczętego wówczas dzieła – chwali Polskę w Przeglądzie Sportowym Vladimir Grbić.Nie można zapominać o tych, którzy stworzyli tę historię. Na nas ciąży odpowiedzialność, by to wszystko nie przepadło, a co więcej, by tę wiedzę przekazać naszym następcom, czyli tym młodym siatkarzom. Trzeba im uświadomić, jak wielka jest ta historia i pomóc im w budowaniu ich przyszłości. Siatkówka to coś więcej niż sport. To pewna filozofia. My już coś w życiu osiągnęliśmy i teraz czas, by przekazać to innym. Muszą odkryć w sobie pasję – dodaje.

Mecz otwarcia mistrzostw świata, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z kadrą narodową Serbii, odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. To z pewnością będzie dla siatkówki wydarzenie bezprecedensowe. – Popularyzacja siatkówki w Polsce już przewyższyła piłkę nożną i jest na bardzo wysokim poziomie. Zobaczymy, jak zagra Polska reprezentacja. A co zrobi Serbia? Tego nie wiem, ale to z pewnością nie będą łatwe mistrzostwa – ocenia starszy z braci Grbiciów.

Rozmawiała: Edyta Kowalczyk, więcej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved