Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Postaramy się wygrać wszystkie mecze

Krzysztof Stelmach: Postaramy się wygrać wszystkie mecze

fot. archiwum

- To było bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu - przyznał po przegranym meczu w Olsztynie kapitan AZS-u Częstochowa, Dawid Murek. - Cieszymy się z tych trzech punktów, ale czekamy na niedzielny mecz z BBTS-em - dodał Maciej Dobrowolski.

Częstochowianie meczu w Olsztynie z pewnością nie będą mogli zaliczyć do udanych. – To było bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Mecz był bez walki i to chyba najbardziej boli, bo dotychczas byliśmy znani z tego, że walczymy do końca – mówił po spotkaniu Dawid Murek. Wierzyliśmy, że gdzieś tam drzemią w nas te ambicje i możliwości i że po tej dziesięciominutowej przerwie wyjdziemy i przedłużymy ten mecz. Nie udało się. Szkoda, bo liczyliśmy na o wiele lepszą grę z naszej strony. Olsztyn obnażył nasze wszystkie słabe punkty i zasłużenie wygrał – przyznał kapitan częstochowian. – Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie. Bez walki. Kilku zawodników, którzy mieli mniej okazji do grania, mogli się w tym meczu pokazać – ale i to się nie udało. Olsztyn zagrał bardzo dobrze taktycznie i ta gra wystarczyła, żeby spokojnie odnieść sukces – zgodził się ze swoim kapitanem trener AZS-u Częstochowa, Marek Kardos.

Zgodzę się z Dawidem, że ten mecz nie stał na najwyższym poziomie. Kilka razy udało nam się zatrzymać ich blokiem i przez to grało nam się łatwiej. Goście popełniali błędy, a my graliśmy konsekwentnie. W pewnym momencie przestaliśmy ryzykować zagrywką. Staraliśmy się utrzymać piłkę w grze i grać w relacji blok-obrona-kontratak. To nam wychodziło w miarę nieźle. Cieszymy się z tych trzech punktów, ale czekamy na niedzielny mecz z BBTS-em, w którym kolejny raz będziemy próbowali wygrać za trzy punkty – mówił po spotkaniu kapitan gospodarzy, Maciej Dobrowolski.

Na początku meczu udało nam się wyeliminować prawy atak rywali. W pewnym momencie trener wprowadził trzeciego atakującego zawodnika, bo dobrze tę część siatki przypilnowaliśmy. Zablokowaliśmy tamtą stronę i później kontrolowaliśmy ten mecz. Może nie do samego końca, bo przeciwnicy mieli kilka punktów przewagi, ale doszliśmy do nich i końcówka była nasza – opowiadał na konferencji prasowej trener Krzysztof Stelmach. Cieszymy się z tych trzech punktów, ponieważ teraz wszyscy zaczynają patrzeć na tabelę. Postaramy się wygrać wszystkie możliwe mecze – zapowiada szkoleniowiec olsztynian.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved