Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dwie smutne wiadomości z Bielska-Białej

Dwie smutne wiadomości z Bielska-Białej

fot. archiwum

Z Bielska-Białej dotarły do nas kolejne smutne wiadomości. Z przykrością zawiadamiamy, że we wtorek zmarł Stefan Bednaruk - wieloletni dyrektor BKS-u Stali. W niedzielę odszedł od nas również Jan Kulka, były spiker i komentator meczów BKS-u.

Stefan Bednaruk pracował w klubie niemal 20 lat. Był wieloletnim działaczem sekcji siatkówki. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora klubu. Sprowadził do BKS-u Stali wiele czołowych polskich siatkarek, dzięki którym bialski klub zdominował rozgrywki w ekstraklasie w latach 1988-1991.

W 1990 roku w roli trenera BKS-u Stali zdobył mistrzostwo Polski. Pod jego wodzą zespół nie przegrał ani jednego meczu z krajowym rywalem. Był mężem znakomitej siatkarki BKS-u Stali – Marianny. Jego syn Jakub grał w wielu polskich klubach siatkarskich, reprezentacji Polski juniorów, a po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę jako trener (dziś trener drużyny PlusLigi – Politechniki Warszawskiej). Był członkiem honorowym Bialskiego Klubu Sportowego Stal.

W niedzielę odszedł również Jan Kulka, wieloletni spiker i komentator meczów siatkarek BKS-u. Pogrzeb odbędzie się w czwartek. 

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved