Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Krzysiek: Wystarczyło oddać inicjatywę przeciwnikom

Bartosz Krzysiek: Wystarczyło oddać inicjatywę przeciwnikom

fot. Cezary Makarewicz

- Przez cały mecz musieliśmy utrzymać stuprocentową koncentrację i determinację. Nie przypominam sobie ani jednego momentu, w którym mogliśmy odpuścić. To było jedno z takich spotkań, które musieliśmy wygrać - mówi po wygranej Bartosz Krzysiek.

W środę odnieśliście przekonujące zwycięstwo z AZS-em Częstochowa. Czy można powiedzieć, że było to spotkanie z cyklu lekkich, łatwych i przyjemnych?

Bartosz Krzysiek: – Mogło to momentami tak wyglądać, ale nie do końca tak było. Przez całe spotkanie musieliśmy utrzymać stuprocentową koncentrację i determinację. Nie przypominam sobie ani jednego momentu, w którym mogliśmy odpuścić. Poziom meczu nie był wysoki, ale to było jedno z takich spotkań, które bezwzględnie musieliśmy wygrać.

W trakcie meczu obnażyliście niedoskonałości rywali…No tak, ale nie można zapominać, że zespół z Częstochowy boryka się ze sporymi problemami kadrowymi. Wypadł z jego składu nominalny pierwszy rozgrywający, od początku sezonu nie było drugiego rozgrywającego. W dodatku ostatnio nie gra także Michał Bąkiewicz, więc nie musieliśmy zbytnio szaleć. Wystarczyło oddać inicjatywę przeciwnikom, żeby oni mogli grać piłką, popełniać błędy i nadziewać się na nasz blok.

Chyba szczególnie ważne było zachowanie koncentracji po dziesięciominutowej przerwie?

To prawda. Na trzeciego seta wyszliśmy z dużą koncentracją i determinacją, ale na jego początku częstochowianie popełniali mniej błędów niż wcześniej. Kilka akcji potoczyło się po ich myśli, co dało im przewagę. Ale potem wszystko wróciło na właściwe tory. Odzyskaliśmy odpowiedni rytm gry i przejęliśmy inicjatywę na boisku, a dzięki temu ostatecznie zwyciężyliśmy.

Chciałbym jeszcze zapytać o temperaturę panującą w zimie w hali Urania. Z racji tego, że w niej trenujecie, to pewnie jesteście przyzwyczajeni do niskich temperatur. A czy w trakcie meczu ten czynnik ma jakieś znaczenie?

Zapraszam wszystkich dziennikarzy na trening, na którym temperatura często jest jeszcze niższa niż w trakcie meczu. Są momenty, w których ciężko jest utrzymać właściwą temperaturę ciała. W trakcie meczu jest łatwiej, ale trzeba się sporo nad tym nagłowić. Chociażby w sytuacji, gdy brany jest challenge, trzeba się dogrzewać. Mamy na to pewne sposoby, na przykład dłuższa i cieplejsza bielizna. Ale zespoły, które przyjeżdżają do nas, mocno narzekają na tak niską temperaturę.

Teraz przed wami starcie z BBTS-em, który nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Jeśli zachowacie odpowiednią koncentrację, to trzy punkty chyba powinny być wasze.

Oczywiście, przed tym meczem taktyka będzie przytoczona przez trenerów, ale będziemy musieli głównie skoncentrować się na naszej dobrej grze, bo to będzie klucz do zwycięstwa. Jeśli na boisko wyjdziemy z takim nastawieniem jak w trzech poprzednich meczach, to mam nadzieję, że uda nam się podtrzymać dobrą passę.

A spoglądacie już trochę w tabelę? Patrzycie, które miejsce możecie zająć na koniec fazy zasadniczej?

W tygodniu koncentrujemy się tylko na treningach i przygotowaniach do meczu. Ale po spotkaniu w szatni zdarzają się sytuacje, że zerkamy w tabelę, patrzymy, jak potoczyły się pojedynki danej kolejki, czy już jesteśmy bezpieczni, czy jeszcze nie. Wychodzi na to, że trzy punkty zdobyte w meczu z BBTS-em sprawią, że nawet matematycznie będzie ciężko dogonić nas przeciwnikom z dołu tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved