Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Szpital w Budowlanych Łódź, jedna zdrowa środkowa

Szpital w Budowlanych Łódź, jedna zdrowa środkowa

fot. orlenliga.pl

Trener Adam Grabowski ma twardy orzech do zgryzienia. Trzy kontuzjowane zawodniczki w składzie, a już w poniedziałek ważny mecz na wagę 5. miejsca w tabeli ORLEN Ligi. W składzie jest tylko jedna w pełni zdrowa środkowa.

Zespół Beef Master Budowlanych Łódź w tym sezonie liczy dwanaście zawodniczek. Klub nie ma zespołu juniorek, nic więc dziwnego, że w przypadku każdej kontuzji powstaje w składzie dziura. Przy trzech kontuzjach jest to już poważny problem. W meczu Pucharu Polski w Pile na pozycji libero w miejsce kontuzjowanej Agaty Durajczyk zagrała Martyna Grajber. Durajczyk doznała urazu biodra przed ligowym meczem w Sopocie i wciąż przechodzi rehabilitację. Jest jednak szansa, że już w poniedziałek pokaże się na boisku. – Dopiero jak Agata zaczęła się gorzej czuć, to pojawiła się opcja, że zagram na libero. Wzięła leki przeciwbólowe, ale ostatecznie okazało się, że nie może zagrać. W niedzielę na porannym rozruchu trener poinformował mnie, że to ja zagram jako libero – mówi Grajber, która ma już za sobą dwa mecze na tej pozycji i jest gotowa zagrać jako libero również w poniedziałek przeciwko zespołowi z Dąbrowy Górniczej.

Zależy mi na tym, by Agata wróciła już do zespołu. Po spotkaniu pucharowym gramy jeszcze w poniedziałek z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. Agata jest nam potrzebna – mówi trener Adam Grabowski. Gdyby jednak Durajczyk nie czuła się jeszcze na siłach, to ma ją kto zastąpić. – Chociaż bardzo lubię atakować, to zawsze pomogę drużynie na pozycji libero – deklaruje Grajber na łamach Gazety Wyborczej.

Łódzki szkoleniowiec ma o wiele większe problemy z obsadzeniem pozycji środkowej bloku. Uraz wciąż leczy Aleksandra Sikorska, na domiar złego w meczu pucharowym w Pile staw skokowy skręciła Olga Trach. Jedyną zdrową środkową w zespole jest więc obecnie Sylwia Pycia (co ciekawe ona również na początku sezonu zmagała się z urazem). – Zostaliśmy z jedną środkową w składzie. Nie wiem, jak dalej będziemy występować. Nasi fizjoterapeuci muszą stanąć na głowie, żeby pomóc Oldze, ale nie wiem, jak się to uda. Do meczu jest jeszcze kilka dni – mówi cytowany przez Przegląd Sportowy trener Adam Grabowski, który znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved