Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Dąbrowianki górą w starciu z pierwszoligowcem

PP: Dąbrowianki górą w starciu z pierwszoligowcem

Aspirujące do gry w ekstraklasie ostrowczanki w pierwszym spotkaniu VI rundy Pucharu Polski podejmowały obrońcę tytułu, Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą. Górą były przyjezdne, które w Ostrowcu Św. nie straciły seta.

Po błędach Kingi Halali dąbrowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, jednak po chwili na siatce przełamała się Dorota Dydak, a gdy w aut zaatakowała Rachael Adams, był remis 2:2. Przez krótki czas oba zespoły szły punkt za punkt, ale spięte ostrowczanki miały wyraźnie „rozregulowane” celowniki, dzięki czemu siatkarki z Zagłębia wyszły na 7:3. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną podopieczne Dariusza Parkitnego po kontrach Barbary Bawoł zbliżyły się na 6:7, jednak równie szybko ponownie oddały rywalkom inicjatywę. Po blokach na Hatali i Bawoł Tauron Banimex MKS prowadził 12:7, rozkręcając się z akcji na akcję. Gdy punkt z zagrywki zdobyła Aleksandra Liniarska, przyjezdne odskoczyły na 16:8. Akademiczki z Ostrowca Św. do końca partii nie potrafiły wejść w rytm meczowy, przegrywając po kontrze Liniarskiej 15:25.

W drugiej odsłonie meczu Katarzyna Zaroślińska wyprowadziła przyjezdne na 3:0, a gdy Bawoł posłała piłkę w aut, dąbrowianki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Po wznowieniu gry Tauron Banimex MKS wciąż był w natarciu, powiększając zaliczkę punktową po asie serwisowym Joanny Staniuchy-Szczurek do pięciu oczek. Przy stanie 6:11 o czas dla zespołu poprosił Dariusz Parkitny, ale po wznowieniu gry goście zablokowali Katarzynę Brojek (12:6). Przy Świętokrzyskiej sytuacja zmieniła się, gdy w polu serwisowym pojawiła się MVP sobotniego pojedynku AZS-u WSBiP KSZO z Zawiszą Sulechów, Kamila Ganszczyk. Środkowa akademiczek bardzo szybko zniwelowała straty i po chwili było tylko 14:13. Ostrowczanki starały się utrzymywać punktowy dystans, ale ekipa z Zagłębia doskonale czytała ich grę, stawiając szczelne, punktowe bloki. Gdy na siatce zatrzymana została Małgorzata Ślęzak, AZS WSBiP KSZO przegrywał 14:19. Podopieczne trenera Parkitnego nie były w stanie przeciwstawić się sile argumentów dąbrowianek, które po kontrze Katarzyny Urban prowadziły w meczu 2:0.

Trzecia odsłona meczu miała zdecydowanie najbardziej zacięty przebieg. Po kontrze Bawoł ostrowczanki prowadziły 2:0, ale nie były w stanie na długo utrzymać przewagi, bowiem gdy po drugiej stronie siatki przypomniała o sobie Zaroślińska, było 3:3. Oba zespoły szły łeb w łeb. Na pierwszą przerwę techniczną to siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły dwoma oczkami, jednak po wznowieniu gry Magdalena Soter zablokowała Zaroslińską i przy Świętokrzyskiej było 13:11 dla gospodyń. Sytuacja na boisku zmieniła się dopiero po kolejnej przerwie technicznej. Na 16:16 wyrównała Zaroślińska, a po kontrach Liniarskiej i Urban Tauron Banimex MKS prowadził 18:16. Dariusz Parkitny, widząc, że dąbrowianki zaczynają uciekać, próbował mobilizować swoje podopieczne. Nadzieja wróciła, gdy na zagrywce pojawiła się Ślęzak. Ze stanu 20:23 zrobiło się 23:24. Ostrowczanki w górze miały piłkę na 24:24, jednak rywalki na skrzydle zatrzymały kapitan akademiczek, Katarzynę Brojek, wygrywając tym samym 25:23.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Tauron Banimex MKS Dąbrowa G. 0:3
(15:25, 18:25, 23:25)