Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Dybek: Z każdym jesteśmy w stanie powalczyć

Kinga Dybek: Z każdym jesteśmy w stanie powalczyć

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz w poniedziałek w trzech setach uległy legionowiankom. W drugiej partii miały kilka szans na wyrównanie stanu meczu, ale ta sztuka się nie udała. - Szkoda, że w końcówce nie udało się utrzymać wyniku - mówiła po meczu Kinga Dybek.

Czego zabrakło w drugim secie? Wydawało się, że macie go pod kontrolą…

Kinga Dybek:Cały set grałyśmy bardzo dobrze. Zarówno w przyjęciu, obronie, jak i w ataku. Wszystko nam się „kleiło”. Szkoda, że w końcówce nie udało się utrzymać wyniku. W naszą grę wkradło się małe zamieszanie i to zadecydowało o losach drugiej partii.

Czy uważasz, że porażka w drugiej odsłonie spotkania przełożyła się na przebieg dalszej części meczu?

Myślę, że w pewnym stopniu tak. Miałyśmy świadomość, że drugiego seta miałyśmy już w garści, a przegrałyśmy go do 27. W trzeciej odsłonie wyszłyśmy na boisko jeszcze z „gorącymi głowami”, bo pierwsze dwa sety walczyłyśmy, w obu o wyniku przesądziły dwa punkty. Trzeci set był najsłabszy w naszym wykonaniu, ale myślę, że w statystykach nie ustępowałyśmy rywalkom, jeżeli chodzi o kończone ataki czy przyjęcie zagrywki. Popełniłyśmy dużo błędów własnych, bo aż 10 w pierwszym secie, i to mogło wpłynąć na końcowy rezultat.

Wygrałyście w Pucharze Polski z Developresem Rzeszów 3:1. To zwycięstwo było wam bardzo potrzebne, by odbudować morale…

Tak, ale myślę, że nie można tego rozpamiętywać. Na pewno cieszymy się, że wygrałyśmy ten mecz. Był to zespół pierwszoligowy, dlatego miałyśmy przewagę wynikającą z ogrania na poziomie ORLEN Ligi. Wydaje mi się, że w meczu było to widoczne. Zespół z Rzeszowa zaprezentował się z dobrej strony. Na pewno ta wygrana nam pomoże. Uwierzymy w siebie, w to, że potrafimy wygrywać.

Co sprawia, że w Bydgoszczy panuje tak dobra atmosfera, sprzyjająca rozwojowi siatkówki w tym mieście?

Uważam, że jest to spowodowane tym, że miasto Bydgoszcz od wielu lat stawia na młodzież. Stąd pochodzi wiele wyróżniających się siatkarek w młodym wieku. Prezes daje możliwość rozwijania się tym młodym zawodniczkom, co jest wielkim plusem dla polskiej siatkówki. Później te dziewczyny mogą zaprezentować się na wyższych szczeblach, czasami również w reprezentacji. Atmosfera na naszych meczach jest bardzo dobra, zawsze przychodzi mnóstwo kibiców. Wynika to z faktu, że miasto Bydgoszcz mocno reklamuje siatkówkę. Mamy drużynę w elicie żeńskiej i męskiej, co również pozostaje nie bez znaczenia dla popularności tego sportu w naszym mieście.

Wiemy już, że Pałac Bydgoszcz będzie musiał walczyć w play-out. Myślicie już o tych meczach?

Niestety już ich nie unikniemy, bo zostały tylko dwa mecze do końca fazy zasadniczej. Pomimo tego myślę, że w tych dwóch najbliższych meczach jesteśmy w stanie „urwać’ jakieś punkty. Nie zmieni to nic, jeżeli chodzi o pozycję w tabeli, ale poprawiłoby to naszą kondycję psychiczną. Na pewno w play-out będziemy w stanie powalczyć i utrzymać się w ORLEN Lidze, bo mamy fajny zespół. Ciągle musimy pracować.

W meczu z Chemikiem Police pomimo porażki zaprezentowałyście się z dobrej strony. To dobry prognostyk na przyszłość?

W większości zespołów dominuje doświadczenie, u nas w drużynie gra praktycznie sama młodzież. Z każdym jesteśmy w stanie powalczyć i takie mecze, jak ten z Chemikiem Police, pokazują to najlepiej.

Ostatnio dużo mówi się o pomyśle rozszerzenia ORLEN Ligi. Jaka jest twoja opinia na ten temat? Czy czołowe drużyny I ligi zdołają prowadzić wyrównaną walkę z zespołami ORLEN Ligi?

Z tego, co wiem, podobne zmiany wprowadzono już w PlusLidze mężczyzn. Tak naprawdę to się nad tym nie zastanawiałam. Może to być jakieś zabezpieczenie dla drużyn z dolnej części tabeli. Nie każdy też znajdzie się w ORLEN Lidze, bo to wymaga pieniędzy i możliwości organizacyjnych. Myślę, że te zespoły z I ligi sobie poradzą. Przy dwunastu zespołach liga będzie dłuższa, będzie więcej meczów.