Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jarosław Bodys: Nie kalkulujemy, z kim zagramy w play-off

Jarosław Bodys: Nie kalkulujemy, z kim zagramy w play-off

fot. plkspszczyna.pl

- Chcielibyśmy wygrać wszystko do końca, tak jak i każdy wcześniejszy mecz - mówi trener PLKS-u Pszczyna, Jarosław Bodys. - Jeżeli będziemy grać dobrze, to możemy sobie w jakiś sposób poradzić z każdym zespołem, który jest wyżej od nas - dodaje.

Z pewnością jest pan zadowolony ze zwycięstwa z liderem z Opola, z którym udało się wygrać drugi raz w tym sezonie. Po tym meczu zbliżyliście się do pozycji lidera.

Jarosław Bodys: To na pewno jeszcze nie zmienia naszej pozycji w tabeli i rzeczywiście ciężko będzie ją zmienić. Meczów pozostało niedużo i tutaj możemy już liczyć tylko na błędy zespołów, które są nad nami. Do każdego następnego meczu będziemy się przygotowywać tak, jak do tego i będziemy próbowali wygrać.

Patrząc na poprzedni mecz przed własną publicznością, przegrany z Gliwicami, można było odnieść wrażenie, że w spotkaniu z Opolem pana zespół był bardziej pewny siebie.Nie wiem czy w ciągu tygodnia, czy dwóch tygodni treningów można nabrać pewności. Ostatnio powiedziałem, że zespół z Gliwic ewidentnie nie leży naszemu zespołowi. Jest też tak, że z całą pewnością Gliwice leżą zespołowi z Opola, bo ograł on je dwukrotnie. Robi się tutaj taki paradoks, że my wygrywamy z Opolem 3:0, a Gliwice z tym samym Opolem przegrywają 0:3, wygrywając z nami 3:0. Zdarza się tak czasami, że zespoły nie leżą sobie nawzajem i mają problemy z grą pod kątem jakiegoś bardzo charakterystycznego elementu, jak np. zagrywki czy rodzaju ataku zawodnika po drugiej stronie. Nie ma też co ukrywać, że poziom gry tego meczu i meczu z Gliwicami w wykonaniu naszych zawodniczek różnił się diametralnie.

Czyli teraz wygrywacie wszystko do końca i czekacie na błędy przeciwników?

Chcielibyśmy wygrać wszystko do końca, tak jak i każdy wcześniejszy mecz. Natomiast na razie mamy zanotowane trzy porażki na 19 meczów i uważam, że to jest dosyć dobry wynik. Jeżeli nie przydarzy nam się jakaś porażka, to mam nadzieję zakończyć tę rundę rewanżową co najmniej na trzecim miejscu. A jeżeli udałoby się znaleźć wyżej, to dobrze. Z kim w związku z tym będziemy grać później w play-off, tego na dzień dzisiejszy nie wiemy i nie kalkulujemy specjalnie. Jeżeli będziemy grać dobrze, to uważam, że możemy sobie w jakiś sposób poradzić z każdym zespołem, który jest wyżej od nas.

W związku z ostatnimi sprawami PLKS-u i KS-u Jastrzębie Borynia, gdzie po rundzie zasadniczej będziecie rozgrywać swoje spotkania? Od zarządu można było usłyszeć jedynie, że decyzja będzie należeć do pana?

Ona może nie do końca zależy ode mnie, ale oczywiście w jakimś stopniu nie tyle będę ją akceptował, co mogę ją przedłożyć zarządowi. Mamy czas do końca rundy zasadniczej. Czasu pomiędzy ostatnim meczem drugiej rundy a play-off nie będzie za wiele. Będzie to najważniejszy czas do wykorzystania dla zespołu w tym sezonie. Te mecze będą decydowały o tym, czy cała praca sezonu pójdzie na marne, czy nie. Na dzień dzisiejszy przy możliwości korzystania z hali trzy razy w pełni i raz na ćwiartce rzeczywiście może zasadnym wydawać się to, żeby na okres play-off zmienić miejsce rozgrywania spotkań. Borynia stwierdziła, że może nam udostępnić halę treningową tyle razy i o tej porze, o której zespół będzie potrzebował. Oczywiście wiąże się to z tym, że zespół będzie musiał dojeżdżać, a to jest trochę kłopotliwa rzecz, szczególnie o tej porze roku. Wiąże się to również z tym, że z pewnością nie wszyscy pszczyńscy kibice dojadą na halę w Boryni na mecze play-off. Tego na dzień dzisiejszy nie wiemy, ale na pewno będziemy brali pod uwagę wszystkie za i przeciw, jeżeli będziemy podejmowali decyzję o tym, gdzie zespół będzie rozgrywał mecze play-off i jeżeli udałoby się awansować do turnieju półfinałowego, czy będziemy decydować się na organizację jednego z turniejów.

Rozmawiał Tomasz Kropidło – sps24.pl

 

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved