Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pech młodego zawodnika – poważna kontuzja Słowaka

Pech młodego zawodnika – poważna kontuzja Słowaka

fot. Anna Bagińska

Reprezentant Słowacji i przyjmujący Nantes Rezé Volley, na co dzień grający we francuskiej PRO A - Štefan Chrtiansky podczas ostatniego meczu ligowego doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Słowaka czeka co najmniej 6-miesięczna przerwa w grze.

Chrtiansky urazu doznał w ostatnim meczu ligowym, przeciwko St. Nazaire. Zawodnik przy akcji na siatce zderzył się z rywalem, niefortunnie upadając. – Wylądowałem na jednej nodze, mam uszkodzone więzadła, do tego też łąkotkę – o pechowej sytuacji i jej konsekwencjach mówił przyjmujący reprezentacji Słowacji. – Przez pierwsze dwie minuty odczuwałem straszny ból, to była katastrofa… teraz ledwo chodzę, ale najgorzej będzie po zabiegu – kontynuował zawodnik. Jak potwierdziły badania, Chrtiansky ma zerwane więzadło w lewym kolanie, czeka go operacja i co najmniej półroczna przerwa w grze. Tym samym dla przyjmującego Nantes zakończył się już sezon ligowy, ale nie tylko. Słowak nie wspomoże swojej reprezentacji w majowych kwalifikacjach do mistrzostw Europy, nie zagra także podczas debiutanckich dla reprezentacji Słowacji rozgrywek Ligi Światowej.

Do całej sytuacji odniósł się także były trener reprezentacji Słowacji i ojciec zawodnika. – Wolałbym mówić o przyjemniejszych rzeczach… Ale w tej chwili czekamy na operację, która zostanie przeprowadzona we Francji albo w Innsbrucku. Pewne jest, że przed Štefanem co najmniej 6 miesięcy przerwy! Niestety nie zagra przez całe lato, ale wierzę że już w przyszłym sezonie wróci do gry – mówił Štefan Chrtiansky st., który na co dzień trenuje klub wicemistrza Austrii – Hypo Tirol Innsbruck.

Dla Štefana Chrtianskiego mł. był to pierwszy sezon na francuskich parkietach, do Nantes Rezé słowacki przyjmujący przeszedł z włoskiego Trentino. W 16 rozegranych dotychczas meczach przyjmujący zdobył 218 punktów, jego zespół zajmuje 5. miejsce w tabeli ligi francuskiej. Brak Chrtianskiego będzie dla Francuzów sporym osłabieniem, 24-letni przyjmujący był jedną z kluczowych postaci swojego zespołu.źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved