Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Hit 14. kolejki dla VfB Friedrichshafen

Niemcy M: Hit 14. kolejki dla VfB Friedrichshafen

W czternastej kolejce Bundesligi ze zwycięstwa mógł cieszyć się jedynie Łukasz Szarek, którego TV Ingersoll Buhl pokonało CV Mitteldeutschland Artura Augustyna. VC Dresden Alana Wasilewskiego wciąż nie może przełamać pasma porażek.

Drużyna Alana Wasilewskiego spotkanie z Moerser SC rozpoczęła bardzo dobrze, w pierwszym secie dzięki dobrej grze w ataku i bloku zdołała wygrać, ale potem to siatkarze trenera Liu Chang Chenga stopniowo przejęli inicjatywę. – Pierwszy set był wyrównany do stanu po 17. Potem odrzuciliśmy przeciwnika od siatki zagrywką i wygraliśmy do 21. Druga partia to walka punkt za punkt, lecz tym razem to drużyna przyjezdna odskoczyła na parę punktów w końcówce i to ona wygrała. Trzeci set zaczął się po naszej myśli, uciekliśmy rywalom i przewaga utrzymywała się do połowy partii, wtedy popełniliśmy mnóstwo błędów i to rywale się mogli cieszyć z wygranej. W czwartym secie próbowaliśmy walczyć z rywalem, lecz okazał się zbyt silny – opowiada środkowy VC Dresden. Alan Wasilewski może być zadowolony ze swojej postawy, w całym meczu zdobył 14 punktów (9 atakiem przy 64% skuteczności, 4 blokiem i jeden zagrywką) i był wraz z Raphalem Mollersem najlepiej punktującym zawodnikiem w swoim zespole. Dla Moerser SC 23 oczka zdobył Itamar Stein. W przeciągu całego meczu VC Dresden okazało się zespołem słabszym w ataku, notując 48% skuteczność w tym elemencie, przy 56% rywali. Popełnił on też znacznie więcej błędów własnych. Nie pomogło to, że ostatni zespół w tabeli lepiej zagrywał (7:3) i blokował (12:9).

VC Dresden – Moerser SC 1:3
(25:22, 21:25, 22:25, 20:25)

Nie można na pewno mówić o niespodziance w przypadku meczu TV Ingersoll Buhl z CV Mitteldeutschland. Drużyna Łukasza Szarka w trzech setach pokonała zespół Artura Augustyna. Nie można jednak powiedzieć, że popularni „Piraci” nie podjęli walki. W drugim secie prowadzili nawet 16:11, ale gospodarze odrobili starty i zdołali wygrać tę części meczu. Większych emocji nie było jedynie w trzecim secie, gdzie TV Ingersoll Buhl w pełni kontrolował to, co się działo na boisku. Wygrana ta pozwoliła ekipie Rubena Wolochina awansować na pozycję wicelidera tabeli. Siatkarze z Buhl zagrali bardzo dobrze przede wszystkim w bloku, wygrywając rywalizację w tym elemencie 18:5. Łukasz Szarek nie pojawił się w tym meczu na boisku. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marvin Prolingheuer, który zdobył 15 punktów, przy 43% skuteczności w ataku i to jemu przypadła nagroda MVP. O jeden punkt mniej zdobył Andri Aganits, który aż 10 razy zablokował atak rywala. Po drugiej stronie siatki dobry mecz rozegrał Artur Augustyn. Polak skończył wszystkie trzy wystawione do niego piłki, a dodatkowo dwa razy popisał się udanym blokiem. Nagrodę dla najlepszego gracza drużyny przegranej odebrał libero Dennis Hefter.

TV Ingersoll Bühl – CV Mitteldeutschland 3:0
(25:20, 25:21, 25:18)

Spotkanie VfB Friedrichshafen z Generali Haching było niewątpliwie hitem kolejki. Emocji w nim rzeczywiście nie brakowało. Lider tabeli zainkasował co prawda trzy punkty, ale nie był to dla nich lekki, łatwy i przyjemny pojedynek. Dwa pierwsze sety wicemistrzowie kraju wygrali po zaciętej walce, ale w trzecim secie w ich grze coś się zacięło i to siatkarze Generali dominowali na parkiecie. W czwartej partii walka na boisku rozgorzała na nowo i po raz kolejny lepsi w niej okazali się rywale PGE Skry Bełchatów w kolejnej rundzie walki o Puchar CEV. 20 punktów dla VfB zdobył Wenczesław Simeonow i to on odebrał nagrodę MVP. Liderem Generali był Sebastian Schwarz, który zapunktował 23 razy, ale dla nagrodę najlepszego w ekipie przegranej przyznano rozgrywającemu Tsimafei’owi Zhukouskiemu. Porażka sprawiła, że zespół spadł na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Generali Haching – VfB Friedrichshafen 1:3
(22:25, 28:30, 25:16, 24:26)

Mistrzowie kraju, Berlin Recycling Volleys, podejmowali we własnej hali evivo Duren. Podopieczni trenera Marka Lebedewa przystąpili do tego meczu w nieco zmienionym składzie, na rozegraniu Kawikę Shoji zastąpił wybrany zresztą później MVP Sebastian Kühner, nie wystąpił także Srećko Lisinac, którego zastąpił Felix Fischer. Przez dwa pierwsze sety kibice mogli oglądać jednostronne widowisko. Siatkarze BRW odrzucali rywali od siatki trudną zagrywką, w całym meczu zaserwowali aż 7 asów, przy zaledwie 2 przeciwnika i dobrze grali blokiem, wygrali rywalizację w tym elemencie 8:2. Walka wywiązała się dopiero w trzecim secie, kiedy to gospodarze wygrali dopiero po grze na przewagi. Dla wygranych najwięcej, bo 16 punktów, zdobył Paul Carrol, natomiast dla evivo 11 punktów zdobył Sebastian Gevert, ale wyróżnienie dla najlepszego wśród pokonanych zdobył Matthias Pompe, zdobywca 9 oczek.

BR Volleys Berlin – evivo Düren 3:0
(25:16, 25:15, 26:24)