Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Bąkiewicz zawiesza karierę

Michał Bąkiewicz zawiesza karierę

fot. Cezary Makarewicz

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, Michał Bąkiewicz, ze względów zdrowotnych zdecydował się zawiesić karierę sportową. Siatkarz AZS-u Częstochowa chce zawiesić swój kontrakt, by skupić się na powrocie do pełni zdrowia.

Czterokrotny mistrz Polski z PGE Skrą Bełchatów, Michał Bąkiewicz, dołączył do ekipy trenera Marka Kardoša przed startem tego sezonu. Urodzony w 1981 roku zawodnik wystąpił w kilku pierwszych spotkaniach AZS-u Częstochowa w sezonie 2013/2014, a później zmagał się z kontuzją. Na boisku kibice mogli ponownie zobaczyć Bąkiewicza w starciu AZS-u z Lotosem Treflem Gdańsk w 16. kolejce PlusLigi, jednak przyjmujący wchodził w nim tylko jako zawodnik zmianowy. Wydawało się, że to dobry prognostyk i Michał Bąkiewicz problemy ma już za sobą, jednak dzisiaj na jednym z portali społecznościowych olimpijczyk z Aten zamieścił swoje oświadczenie, w którym zawarł decyzję o zawieszeniu kariery i zaproponowaniu zawieszenia kontraktu swojemu klubowi z Częstochowy.

Oświadczenie Michała Bąkiewicza

Chciałbym podzielić się z Wami bardzo osobistym oświadczeniem. W związku z problemami zdrowotnymi, z którymi borykam się od początku sezonu, podjąłem decyzję o zawieszeniu kariery siatkarskiej. Niestety, dzisiaj zdrowie po prostu nie pozwala mi na profesjonalne uprawianie siatkówki.Z uwagi na to, że nie jestem w stu procentach gotowy do gry, chciałem być fair i zaproponowałem zawieszenie kontraktu. Źle bym się czuł, gdybym pobierał wynagrodzenie w sytuacji, w której nie mogę pomóc drużynie. Chcę podkreślić, że obecnie czynię starania, by w jak najlepszym stopniu poprawić stan swojego zdrowia.

Bardzo dziękuję władzom mojego klubu AZS-u Częstochowa za zrozumienie mojej sytuacji. Życzę temu Klubowi jak najlepiej i na pewno, podobnie jak wszystkie moje poprzednie kluby, na zawsze będzie miał ważne miejsce w moim sercu. Dziękuję drużynie i sztabowi trenerskiemu AZS-u oraz wszystkim siatkarskim Kibicom, którzy przez tyle czasu dawali mi wsparcie.

Z poważaniem
Michał Bąkiewicz

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved