Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jóźwicka: To była gra nerwów

Katarzyna Jóźwicka: To była gra nerwów

fot. Włodzimierz Wroński

Wygrana 3:0 i awans w tabeli ORLEN Ligi to bilans legionowskiego zespołu po spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz. - Myślę, że grałyśmy zespołowo, pomagałyśmy sobie - mówiła Katarzyna Jóźwicka, środkowa Siódemki SK banku Legionovii Legionowo.

Co według pani dziś zadziałało w waszej drużynie? Co zadecydowało o wyniku?

Katarzyna Jóźwicka: – Myślę, że grałyśmy zespołowo, pomagałyśmy sobie. Dziewczyny dużo broniły, w pewnym momencie pojawił się blok, a na początku tego brakowało. Spisałyśmy się też świetnie w ataku. Realizowałyśmy założenia taktyczne i to dało skutek.

Zacięta końcówka drugiego seta okazała się dla was szczęśliwa. Czy ta wygrana dodała skrzydeł drużynie?

– Tak, myślę, że tak. Super, że wytrzymałyśmy tę końcówkę, bo to była gra nerwów. Po tym secie udało się wygrać kolejny i cieszymy się z trzech punktów.

Czy bydgoszczanki zaskoczyły was w którymś elemencie?

– Byłyśmy przygotowane na zespół z Bydgoszczy, niczym nas dziś nie zaskoczyły.Odnotowałyście awans w tabeli. Aktualnie wyprzedzacie zespół z Piły o dwa punkty. Myśli pani, że utrzymacie to miejsce, biorąc pod uwagę, że czeka was mecz z Chemikiem Police?

– Wydaje mi się, że nie. Największe nerwy były dzisiaj, a kolejne spotkania zagramy spokojnie, mam nadzieję, i pokażemy, na co nas stać.

To było bardzo ważne spotkanie dla legionowskiego zespołu. Czułyście presję przed wyjściem na parkiet?

– Właściwie nie można powiedzieć, że czułyśmy presję. Same chciałyśmy dopisać do swojego konta kolejne oczka po tych przegranych meczach. Przede wszystkim po meczu z łódzkim zespołem, gdzie mogłyśmy wygrać za trzy punkty. To się nam udało i niesamowicie się cieszymy.

Ostatnie dwa przegrane spotkania z pewnością wpłynęły na atmosferę w zespole. Czy teraz sytuacja zmieni się na lepsze?

– Trudno powiedzieć o atmosferze po tamtych spotkaniach. Tak jak wspomniałam, chciałyśmy wygrać ostatnią rywalizację za trzy punkty, a to się nie udało. Tym razem mamy te oczka i teraz już będzie dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved