Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zaťko: Można oczekiwać, że będziemy zwyciężać

Juraj Zaťko: Można oczekiwać, że będziemy zwyciężać

fot. Joanna Skólimowska

- Na te kilka minut po meczu z Resovią czujemy się bardzo mocni - mówił po zwycięstwie nad mistrzem Polski rozgrywający "inżynierów", Juraj Zaťko. Słowak wyraził też nadzieję, że całej drużynie uda się utrzymać taką dyspozycję w kolejnych spotkaniach.

Tą wygraną za trzy punkty mistrzem kraju sprawiliście niespodziankę chyba nie tylko waszym kibicom, ale też sobie.

Juraj Zaťko: – To prawda, nikt z nas nie spodziewał się takiego wyniku (śmiech). Dzięki tej wygranej udało nam się „odrobić” te trzy punkty, które straciliśmy w meczu z Czarnymi Radom. Ten wynik jest dla nas bardzo ważny, bo dzięki temu zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty.

Czy to zwycięstwo sprawiło, że wasza pewność siebie wzrosła?– Tak, zdecydowanie. Co prawda w ostatnich meczach graliśmy dobrze, wygraliśmy trzy spośród czterech. Także i przed tym spotkaniem ta nasza pewność siebie nie była kiepska, jak to miało miejsce jeszcze na początku grudnia – ona jest teraz dużo większa, ale po tym meczu na pewno będzie jeszcze większa.

W całym spotkaniu bardzo dobrze graliście blokiem. Czy to było kluczowe dla wygranej?

– Kluczem było to, że przez cały mecz utrzymaliśmy poziom naszej gry. Często dzieje się tak, że nasza gra jest szarpana, czasem wygląda dobrze, a później dużo gorzej… Tym razem udało nam się utrzymać dobrą dyspozycję przez cały czas i to było najważniejsze.

W pierwszym i czwartym secie to jednak wyglądało tak, jakbyście bali się wygrać…

– (śmiech) Być może. Choć to nie jest tak, że się baliśmy. Resovia nas dogoniła, mimo że wysoko przegrywała, to ci zawodnicy nie poddali się, nie przestali grać. Mieliśmy sporo problemów, ale ostatecznie dobrze się to dla nas skończyło.

Teraz czeka was nie najłatwiejszy okres. Czujecie się nieco mocniejsi przed kolejnymi meczami? Na co będzie was stać?

– Teraz, na te kilka minut po meczu z Resovią, czujemy się bardzo mocni (śmiech), ale zobaczymy, jak będzie wyglądać nasza gra w Kędzierzynie-Koźlu. Życzylibyśmy sobie, abyśmy zagrali na podobnym poziomie. Nie musimy wygrywać, ale jeśli utrzymamy tę dyspozycję, tę grę, to można oczekiwać, że w kolejnych meczach będziemy zwyciężać.

Tym bardziej, że już w sobotę zagracie z Jastrzębskim Węglem, z którym już raz omal nie wygraliście. Gra u siebie będzie stanowić waszą przewagę?

– Zagramy na Torwarze, gdzie do tej pory nie wygraliśmy ani seta. Teraz udało nam się wygrać trzy (śmiech). Grając na Torwarze, czujemy się trochę, jakbyśmy grali na wyjeździe. Odbywamy tu tylko jeden trening na dzień przed meczem i rozruch w dniu spotkania. Nie czujemy się więc tak, jakbyśmy grali u siebie, przynajmniej pod kątem hali. Jeśli natomiast chodzi o kibiców, to tak – jak najbardziej gramy u siebie i liczymy na ich doping.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved