Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rozpoczęły się zmagania w II rundzie

II liga M: Rozpoczęły się zmagania w II rundzie

Po rundzie zasadniczej zespoły zostały podzielone na dwie grupy, grające o mistrzostwo II ligi oraz walczące o utrzymanie się w rozgrywkach. II runda wystartowała w czterech z sześciu grup, pozostałe zaczną zmagania w najbliższą sobotę.

Grupa III

Zespół Czarnych Rząśnia wygrał bez straty seta z Norwidem Częstochowa. Podopieczni Pawła Blomberga popełnili w tym spotkaniu bardzo mało własnych błędów, co było kluczem do zwycięstwa. Młodzi siatkarze spod Jasnej Góry jedynie momentami toczyli wyrównaną walkę z rywalami. Również w trzech setach zakończył się pojedynek pomiędzy MKS-em Kalisz i Caro Rzeczyca. Podopieczni Mariana Durleja wykorzystali atut własnej hali i wygrali. Jedynie w drugiej partii siatkarze z Rzeczycy prowadzili, jednak kaliszanie szybko odrobili straty i nie pozwolili rywalom na wygranie seta. – Wszyscy zagrali na swoim poziomie – w ataku, bloku i obronie było naprawdę dobrze. To ma znaczenie, szczególnie gdy chodzi o obronę. Jeśli wybroni się trudną piłkę, to potem jest taki power w ataku i dużo łatwiej się gra – zauważył Marian Durnej w wypowiedzi dla portalu faktykaliskie.pl. W ten weekend pauzował zespół SMS-u PZPS Spała.

Zawodnicy MOS-u Wola Warszawa podejmowali Huragan Wołomin. W ostatnim czasie obie drużyny często grają przeciwko sobie. Tym razem 3:1 wygrali warszawianie. Dobra zagrywka, zwłaszcza w drugim secie, była kluczem do zwycięstwa. W trzeciej partii do głosu doszli przyjezdni, ale udało im się ugrać tylko jednego seta i bez żadnej zdobyczy punktowej wrócili do domu. Dzięki zwycięstwu warszawianie zostali liderami tabeli. Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy zjawili się w hali w Augustowie. Miejscowe Centrum wygrało 3:2 ze Stoczniowcem Gdańsk. Nie brakowało efektywnych i efektownych ataków, obron i długich wymian. Niewiele brakowało, a Stoczniowiec wygrałby czwartą partię i całe spotkanie, jednak gospodarze odwrócili losy spotkania, wygrali na przewagi 29:27, a w tie-breaku 15:13 i mogli cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów. W tej kolejce pauzowała drużyna SKS-u Hajnówka.

AZS UWM II Olsztyn przegrał z Wichrem Wilkasy 2:3. Pierwsza partia została pewnie wygrana przez gospodarzy. Jednak z każdą kolejną minutą lepiej na parkiecie prezentowali się goście, którzy wygrali kolejne dwa sety. Olsztynianie doprowadzili do tie-breaka, jednak w nim lepsi okazali się siatkarze z Wilkasów. Natomiast Czołg AZS UW Warszawa wygrał z zespołem Zawkrze Mława 3:1. Goście w pierwszej partii prowadzili, jednak roztrwonili swoją przewagę i akademicy wygrali. W drugim secie mławianie nie popełnili już tego samego błędu i doprowadzili do remisu po 1. W kolejnych partiach górą byli warszawianie, którzy zainkasowali trzy punkty. Pauzował Huragan Międzyrzec Podlaski, ale mimo tego jest liderem tabeli.

Aluron Warta Zawiercie pokonał bez straty seta UKS Strzelce Opolskie. W pierwszym secie gospodarze zdemolowali przeciwników, pozwalając im zdobyć jedynie 9 punktów. W drugiej partii gra się wyrównała, a zawiercianie wygrali na przewagi 26:24. W trzeciej przeważali siatkarze Alberta Semeniuka, którzy pewnie zwyciężyli 25:15 i całe spotkanie 3:0, dzięki temu zwycięstwu zrównali się w tabeli z Volleyem Rybnik, który w tej kolejce pauzował. Natomiast Czarni Katowice wygrali 3:1 z AZS-em Politechniką Opolską. Akademikom udało się wygrać trzeciego seta, jednak na wywalczenie choćby punktu już im nie starczyło sił.

Niespodzianką można nazwać zwycięstwo Wisłoka Strzyżów nad Błękitnymi Ropczyce, zwłaszcza że odniesione na parkiecie rywala. Gospodarze tylko w trzeciej partii zdołali przeciwstawić się strzyżowianom. Zwycięstwo tym bardziej cieszy siatkarzy Wisłoka, gdyż rozpoczynali zmagania w II rundzie z zerowym dorobkiem punktowym. Hutnik Dobry Wynik Kraków zrewanżował się Energetykowi Jaworzno za porażki w rundzie zasadniczej, teraz wygrał na parkiecie rywala 3:0. W pierwszej partii oba zespoły grały punkt za punkt, w ostatecznym rozrachunku górą okazali się krakowianie, którzy w kolejnej partii narzucili swój styl gry. Jednak podopieczni trenera Sowy doprowadzili do remisu po 18 i o zwycięstwie zdecydowała gra na przewagi, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli krakowianie. Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, którą wygrali siatkarze z Małopolski, ale dopiero 32:30. Pauzował zespół PWSZ Karpaty Krosno.