Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Widać było, że jesteśmy zmęczeni

Bogdan Serwiński: Widać było, że jesteśmy zmęczeni

fot. Cezary Makarewicz

W jednym z ciekawszych spotkań minionej kolejki ORLEN Ligi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna uległy na własnym boisku Impelowi Wrocław 1:3. - Musimy to przetrwać, bo łatwiej nie będzie - mówił na konferencji prasowej Bogdan Serwiński.

Siatkarki z Wrocławia poza drugą partią nie miały większych problemów z pokonaniem w Muszynie miejscowego Polskiego Cukru Muszynianki. Podopieczne Tore Aleksandersena wygrywając do 15, 14 i 19, na swoje konto dopisały kolejne trzy oczka. – W drugiej partii słabiej zagrywałyśmy, co było naszym atutem w pierwszej odsłonie meczu. Nie serwowałyśmy już tak agresywnie i taktycznie, a rywalki to wykorzystały – tłumaczyła po spotkaniu Makare Wilson. Po przerwie wróciłyśmy na boisko w pełni skoncentrowane, pokazując konsekwentną siatkówkę – dodała amerykańska środkowa Impelu Wrocław.

Zespół z Dolnego Śląska miał okazję wygrać z „mineralnymi” 3:0, jednak rozprężenie, które wkradło się w szeregi gości, sprawiło, że ekipa z Doliny Popradu najpierw odrobiła kilkupunktową stratę, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przegranej w drugiej partii bardzo żałował trener Aleksandersen.Niepotrzebnie straciliśmy tego seta, ale za to w dalszej części meczu pozostaliśmy skoncentrowani, grając dobrą siatkówkę – mówił dziennikarzom Norweg, który pomimo wyraźnie wygranych trzech partii zwracał uwagi na mankamenty swojej drużyny. – W naszej grze wciąż pozostają detale, nad którymi musimy pracować, aby je wyeliminować przed czekającymi nas meczami – zakończył szkoleniowiec wrocławianek.

Bogdan Serwiński nie najlepszą dyspozycję muszynianek w spotkaniu z Impelem tłumaczył napiętym grafikiem meczów ligowych i pucharowych. – Mój zespół próbował walczyć, ale widać było, że jesteśmy zmęczeni, zwłaszcza trudną podróżą do Baku. Brakowało nam dynamiki, a w bloku byliśmy spóźnieni – mówił trener Polskiego Cukru Muszynianki, z optymizmem podchodząc do kolejnych spotkań. – Musimy to przetrwać, bo łatwiej nie będzie. Będziemy próbowali znaleźć bardzo potrzebne nam punkty w kolejnych meczach. Z Impelem było to niemożliwe, ale wierzę, że w następnych spotkaniach zrealizujemy ten cel – wyjaśnił Bogdan Serwiński, którego zespół jeszcze w tym tygodniu grać będzie w zaległym spotkaniu w Atomem Treflem Sopot.– Zupełnie inaczej wyobrażałyśmy sobie mecz z Impelem – mówiła z kolei kapitan muszynianek, Aleksandra Jagieło.Poza drugim setem, w którym podjęłyśmy walkę, w którym wygrałyśmy, nie zagrażałyśmy przeciwniczkom. W naszej grze brakowało bloku i dobrej zagrywki. Wierzę, że będzie lepiej, ale nad tymi elementami musimy popracować – zakończyła przyjmująca Polskiego Cukru Muszynianki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved