Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Bartosz Macurek: Ten przeciwnik nam nie leży

Bartosz Macurek: Ten przeciwnik nam nie leży

fot. archiwum

W zespole Volleyball Team OKS COCON Olesno grają zawodnicy z przeszłością pierwszo- i drugoligową, dlatego są faworytami w walce o awans do II ligi. - Na razie skupiamy się na pojedynku z Piastem Gorzów Śląski - przyznał Bartosz Macurek, atakujący OKS-u.

Macie za sobą ćwierćfinał III ligi w województwie opolskim, pokonaliście Miraż Głubczyce. Jak podsumujesz wasz występ w tym dwumeczu?

Bartosz Macurek:Nasz przeciwnik, tak jak i chyba cała II grupa, nie był zbyt wymagający. Wygraliśmy gładko 2 mecze po 3:0. W drugim spotkaniu zagraliśmy bez naszych dwóch przyjmujących, ale poradziliśmy sobie.

Jak do tej pory przegraliście jedno spotkanie, ale można to nazwać wypadkiem przy pracy. Kiedy zacznie się dla was gra na poważnie?



– Jednym z ważnych meczów dla nas będzie już ten sobotni i na razie tylko na tym się skupiamy, nie wybiegamy daleko w przyszłość.

W półfinale zmierzycie się z Piastem Gorzów Śląski, w rundzie zasadniczej wygraliście z tym przeciwnikiem dwukrotnie, jednak po pięciosetowej walce. Teraz będzie podobnie?

– Z Piastem gra nam się ciężko, ten przeciwnik nam nie leży. Jednak w sobotę chcielibyśmy wygrać, najlepiej nie tracąc żadnego seta, aby w rewanżu mieć jakiś zapas. Jak będzie, okaże się już za kilka dni.

W waszej drużynie są zawodnicy, którzy w przeszłości grali na drugoligowych, a nawet pierwszoligowych parkietach. Jak udało się taki team zbudować w Oleśnie?

– Tak, to prawda, kilku zawodników grało w pierwszej lidze, kilku w drugiej. Jak udało się zbudować zespół? To raczej pytanie do naszego kapitana-organizatora. Ja się cieszę, że mamy zgrany i silny zespół.

Jaka panuje atmosfera w drużynie?

– Atmosfera jest bardzo dobra, dogadujemy się zarówno na boisku, jak i poza nim. Warto tutaj wspomnieć o naszych kibicach, którzy tworzą świetną atmosferę na trybunach, gra przy ich dopingu to sama przyjemność.

Czy podpatrujecie waszych teoretycznych rywali z innych województw, z którymi przyjdzie wam się zmierzyć w turniejach o II ligę?

– Na razie skupiamy się na pojedynku z zespołem z Gorzowa Śląskiego, jeśli uda nam się wygrać, to wtedy pomyślimy nad jakimś szpiegowaniem innych (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved