Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Musimy mieć się na baczności od samego początku

Stephane Antiga: Musimy mieć się na baczności od samego początku

fot. archiwum

Serbia, Argentyna, Australia, Wenezuela i rywal z Afryki staną na drodze biało-czerwonych w tegorocznych MŚ. - Musimy patrzeć na losowanie jako na dwie pierwsze fazy, a nie tylko na to, co spotkało nas w grupie A - po losowaniu mówił Stephane Antiga.

Poniedziałkowy wieczór przyniósł odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie i z kim reprezentacja Polski zagra mecz otwarcia. Pierwszym rywalem biało-czerwonych w meczu rozgrywanym na Stadionie Narodowym będą brązowi medaliści zeszłorocznych mistrzostw Europy. Poznaliśmy składy poszczególnych grup, dyspozycję podopiecznych Stephane’a Antigi, poza Serbami, sprawdzą Argentyńczycy, Australijczycy, Wenezuelczycy i przeciwnik z Afryki.

Jak podkreśla szkoleniowiec reprezentacji Polski, oceniając losowanie, należy rozpatrywać szerszą perspektywę, nie zamykając się na początkowych etapach zmagań. Antiga unika też ocen czy losowanie było dla Polaków szczęśliwe, czy też nie. – Musimy patrzeć na losowanie jako na dwie pierwsze fazy, a nie tylko to, co spotkało nas w grupie A. Przyglądając się potencjalnym rywalom z grupy D, których możemy później spotkać, naprawdę szykuje się przed nami trudne zadanie. Musimy mieć się na baczności od samego początku turnieju, a nie tylko mobilizować się przeciwko tym największym firmom. Przede wszystkim musimy zrobić postęp, grać lepiej niż w ostatnim czasie – mówił w rozmowie z Przeglądem Sportowym Francuz, nawiązując do rozstawienia w poszczególnych grupach. – Już wiemy, na kogo trafiliśmy, właściwie możemy teraz zacząć myśleć o konkretnych rywalach. A ci są naprawdę wymagający – w grupie D Francja może grać bardzo dobrze, podobnie jak Belgia czy Włochy. To naprawdę bardzo poważni przeciwnicy. Zresztą w tej grupie jest pięciu takich rywali, z którymi będziemy musieli bić się na całego – zaznaczył Stephane Antiga.

Siatkarski Mundial w Polsce wystartuje 3 września, jednak jak przestrzega Stephane Antiga, wbrew pozorom nie jest to odległa perspektywa czasowa. – Nie ma czasu do stracenia. Dzisiaj był tylko zaledwie jeden krok w kierunku mundialu, pierwszy zrobiono wtedy, gdy przyznano nam organizację – zaznaczył szkoleniowiec, z optymizmem patrząc w przyszłość. – Mam teraz nadzieję, że kolejny zrobią siatkarze, którzy będą chcieli dobrze pracować i pokazać, że będą walczyć dla reprezentacji – dodał Antiga.* rozmawiał Kamil Składowski (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved