Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Janiak: Człowiek uczy się na błędach

Piotr Janiak: Człowiek uczy się na błędach

fot. archiwum

- Na boisku czuć było, że jesteśmy drużyną i że każdemu bardzo zależy na zwycięstwie. Myślę, że właśnie kolektyw okazał się kluczem do wygranej z Pekpolem - powiedział po ostatnim spotkaniu ligowym przyjmujący Kęczanina Kęty, Piotr Janiak.

W meczu o sześć punktów pokonaliście Energę Pekpol Ostrołęka 3:0. Chyba najważniejsze jest to, że wytrzymaliście ciężar gatunkowy tego spotkania i zdobyliście trzy punkty?

Piotr Janiak:Nikomu nie trzeba było mówić, jaki ten mecz był dla nas ważny. Wystarczyło spojrzeć w tabelę, by się o tym przekonać. Przy odwrotnym wyniku już moglibyśmy przygotowywać się do play-out, a dzięki zwycięstwu ciągle liczymy się w walce o „ósemkę”. Na boisku czuć było, że jesteśmy drużyną i że każdemu bardzo zależy na zwycięstwie. Myślę, że właśnie kolektyw okazał się kluczem do wygranej z Pekpolem.

Jaki wpływ twoim zdaniem na postawę obu zespołów miała nieoczekiwana przerwa?Patrząc na wynik, można powiedzieć, że przerwa była korzystniejsza dla naszego zespołu, bo przed wyłączeniem światła przegrywaliśmy. Ale tak naprawdę oba zespoły były w tej samej sytuacji. Można tylko się cieszyć, że z awarią szybko poradził sobie pan Klaudiusz, a dzięki temu mogliśmy dograć spotkanie do końca bez dodatkowych komplikacji.

A zaskoczyła cię tak słaba postawa gości w ataku?

Myślę, że spowodowana ona była naszą dobrą, odrzucającą rywali od siatki zagrywką, co ustawiało nam grę w bloku i obronie.

Trochę macie pecha w tym sezonie, bowiem co rusz w zespole przytrafiają się kontuzje, które ograniczają trenerowi Błasiakowi możliwość wystawienia optymalnego składu. Jak to wpływa na drużynę?

Niestety, taki jest sport, a kontuzje są jego nieodłączną częścią. W tej chwili trzech zawodników w naszym zespole zmaga się z poważnymi kontuzjami, uniemożliwiającymi im grę. Siatkarze, którzy grają, również narzekają na drobne urazy, ale w obecnej sytuacji kadrowej każdy zawodnik jest na wagę złota. Nie mam pojęcia, z czego to wynika, mam jednak nadzieję, że wszyscy szybko dojdą do pełni zdrowia.

Przed wami teraz trudne mecze z Camperem, MKS-em i Ślepskiem. Nie będziecie w nich na pewno faworytami. Zatem czy grając na większym luzie, możecie pokusić się o jakąś niespodziankę?

Faktycznie, najbliższe trzy mecze zagramy z zespołami z czołówki tabeli, ale to nie znaczy, że stoimy na straconej pozycji. W sobotę jedziemy do Wyszkowa, a ewentualne zwycięstwo przybliży nas do utrzymania się w lidze, także mamy o co walczyć. Pewne jest, że aby wygrać z którymś z tych zespołów, musimy zostawić serce na boisku.

Walka o ósme miejsce trwa w najlepsze. Niewykluczone, iż ostatni wasz pojedynek z AGH 100RK AZS Kraków może decydować o tym, czy zagracie w play-off, czy będziecie musieli walczyć o utrzymanie. Jesteście gotowi na taki scenariusz?

Liczymy na to, że jeszcze przed meczem z AGH 100RK AZS Kraków zapewnimy sobie to bezpieczne ósme miejsce i grę w play-off.

W wielu wcześniejszych pojedynkach straciliście mnóstwo punktów, które mieliście na wyciągnięcie ręki. Nie obawiasz się, że w końcowym rozrachunku może zabraknąć wam choćby oczka, by znaleźć się w ósemce?

Faktycznie, straciliśmy mnóstwo punktów, co wynikało głównie z braku koncentracji. Bo jak się prowadzi w dwóch lub trzech meczach trzema punktami w końcówce tie-breaka i w ogólnym rozrachunku przegrywa się spotkanie, to nie można tego inaczej nazwać. No, ale mówi się trudno. Człowiek przecież uczy się na błędach. Mam nadzieję, że w końcówce sezonu wyciągniemy pozytywne wnioski, przez co już nie powtórzą nam się takie wpadki. Liczę, że teraz do nas uśmiechnie się szczęście i to nas ten jeden punkt uratuje, a nie pogrąży.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved