Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Legionovia wróciła do gry o play-off

ORLEN Liga: Legionovia wróciła do gry o play-off

Mimo że ostatni mecz 16. kolejki ORLEN Ligi był rywalizacją u dołu tabeli, obie ekipy miały o co walczyć. Dla siatkarek z Legionowa zdobyte trzy oczka oznaczają pozostanie w grze o miejsce w czołowej ósemce rozgrywek, premiowane grą w fazie play-off.

Po błędach własnych pałacanek podopieczne Macieja Kosmola wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Rywalkom odpowiedziała Julia Twardowska, ale kolejne błędy własne sprawiły, że przy stanie 2:7 Janę Sawoczkinę zastąpiła Marta Biedziak. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zespół trenera Gąsiora zaczął odrabiać straty, zbliżając się po kontrze Agaty Karczmarzewskiej-Pury na 5:7. Po chwili skrzydłowa pałacanek ponownie zapunktowała i z pięciopunktowej zaliczki Siódemki Legionovii zostało tylko jedno oczko (8:7). Zespół z Mazowsza wkrótce przełamał niemoc i ponownie zaczął odskakiwać rywalkom. Spory w tym udział ekipy znad Brdy, która własnymi błędami oddawała punkty przeciwniczkom. Gdy ze środka zaatakowała Lauren Barfield, legionowianki prowadziły 13:8 i choć Pałac dzięki Tamarze Kaliszuk zdołał odrobić dwa oczka, wciąż inicjatywa leżała po stronie drużyny z Mazowsza. Po asie serwisowym Tamary Rakić Siódemka Legionovia prowadziła 16:11 i nic nie zapowiadało emocji w tej partii. Podopieczne Macieja Kosmola konsekwentnie zmierzały w kierunku 25. punktu i kiedy w Arenie Legionowo zrobiło się 18:14, gospodynie nagle „zgasły”. Serie bloków Katarzyny Połeć, a następnie Moniki Naczk doprowadziły do wyrównania. W zaciętej walce punkt za punkt minimalnie lepsze okazały się Mazowszanki, wygrywając 25:23.

Początek drugiej odsłony spotkania w Legionowie był bliźniaczo podobny do pierwszej partii. Legionowianki błyskawicznie narzuciły swój styl gry, wychodząc po asie serwisowym Rakić na 5:1. Pałacanki odrobiły straty przy serwisach Twardowskiej, a kontry Kaliszuk i Połeć pozwoliły zbliżyć się przyjezdnym na 6:8. Po wznowieniu gry był już remis. Naczk po raz kolejny zatrzymała Berenikę Tomsię (10:10) i po chwili wyrównanej walki punkt za punkt inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki Rafała Gąsiora. Mimo że szkoleniowiec bydgoszczanek cały czas rotował składem, na parkiecie utrzymywało się 1-2-punktowe prowadzenie Pałacu. Kiedy set wkraczał w decydująca fazę, w ataku pomyliła się Rakić, dzięki czemu zespół gości wyszedł na 22:19, a po asie serwisowym Twardowskiej na 24:20. W tym momencie drużyna znad Brdy zbyt szybko uwierzyła w wygraną, dając się rozegrać Karolinie Szymańskiej. Młoda środkowa Siódemki Legionovii, która przed drugą przerwą techniczną zmieniła Katarzynę Jóźwicką, w pojedynkę doprowadziła do stanu 27:26. Kropkę nad „i” postawiła Barfield, zapewniając tym samym przynajmniej jeden bardzo cenny punkt.

Przy stanie 2:1 w ataku pomyliła się Twardowska, dzięki czemu miejscowe wyszły na 3:1, a gdy Aleksandra Wójcik podwyższyła na 7:3, o czas dla zespołu poprosił Rafał Gąsior. Bydgoszczanki po akcjach Biedziak i Kingi Dybek zaczęły odrabiać straty (5:7), ale na pierwszej przerwie technicznej Siódemka Legionovia prowadziła różnicą trzech oczek. Zespół gości miał sporo problemów z przyjęciem serwisów Wójcik, a gdy punkt ze skrzydła dołożyła Tomsia, legionowianki prowadziły 10:5. Szkoleniowiec pałacanek próbował mobilizować swoje podopieczne, efektów nie przynosiły również zmiany w ekipie przyjezdnych. Przy stanie 7:13 kolejną przerwę wykorzystał trener Gąsior i choć siatkarki znad Brdy zbliżyły się na 9:13, to po chwili przegrywały już 10:17. Podopieczne Macieja Kosmola dały się w tym sezonie poznać jako mistrzynie dramaturgii. Tak było i tym razem. Od stanu 11:19 bydgoszczanki mozolnie zaczęły odrabiać straty. Najpierw wychodząc na 13:19, a po kontrach Karczmarzewskiej-Pury i Twardowskiej na 18:21. Końcówka należała do drużyny z Mazowsza, która po ataku Tomsi (25:21) wróciła na 8. miejsce w tabeli.

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 3:0

(25:23, 29:27, 25:21)

Legionovia Legionowo: Raonić (2), Rakić (12), Sołodkiewicz (1), Tomsia (13), Barfield (8), Jóźwicka (3), Rybaczewski (libero) oraz Szymańska (6), Wójcik (8), Saad, Bąk i Łukaszewska
Pałac Bydgoszcz: Połeć (5), Twardowska (8), Sawoczkina, Naczk (8), Pura (12), Kaliszuk (12), Wysocka (libero) oraz Biedziak (4), Dybek (1), Głaz (3) i Korabiec