Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mistrzynie Polski do końca sezonu zagrają bez Julii Szeluchiny

Mistrzynie Polski do końca sezonu zagrają bez Julii Szeluchiny

fot. Atom Trefl Sopot

W meczu pomiędzy Atomem Treflem a Eczacibasi kontuzji kolana nabawiła się środkowa sopockiej drużyny, Julia Szeluchina. W efekcie wspomnianego urazu obecnie 4. najlepsza środkowa ligi nie pojawi się już na siatkarskim parkiecie do końca sezonu.

Odkąd wróciliśmy do Sopotu, czekaliśmy na pełną diagnozę tego urazu, która ostatecznie wykazała zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Od razu zaczęliśmy przygotowywać Julię do zabiegu rekonstrukcji. Im szybciej go przejdzie, tym szybciej będziemy mogli rozpocząć rehabilitację – mówi doktor Aleksander Bielecki, fizjoterapeuta Atomu Trefla Sopot, który w swojej karierze pomagał także reprezentantom Polski w lekkiej atletyce, siatkówce i innych dyscyplinach.

Klub nie zamierza kontraktować w miejsce Szeluchiny żadnej innej zawodniczki na czas trwania tego sezonu. – Okno transferowe jest zamknięte, ale przede wszystkim mamy Justynę Łukasik, która przecież doskonale poradziła sobie w identycznej sytuacji w minionym sezonie. I w Stambule, i w ostatnim meczu z Budowlanymi zagrała dobre spotkania, więc jesteśmy dobrej myśli. Trzymamy bardzo mocno kciuki za Julię i jej szybki powrót do zdrowia – mówi prezes klubu, Roman Szczepan Kniter.

Mistrzynie Polski muszą sobie zatem poradzić do końca sezonu z dwiema nominalnymi środkowymi, ale trener zespołu jest dobrej myśli. – Jest kilka ciekawych opcji, na jakie możemy się zdecydować. Jedną z nich jest na pewno Justyna, która w niedzielnym spotkaniu poradziła sobie bardzo dobrze. Mam jednak w głowie jeszcze kilka innych scenariuszy. Strata Julii to bardzo zła wiadomość i dla nas, i przede wszystkim dla niej, ale od tego tu jesteśmy, aby takie problemy rozwiązywać. Z tym również na pewno sobie poradzimy – kończy trener Atomu Trefla Sopot, Teun Buijs.Szeluchina na pewno nie pojawi się w składzie mistrzyń Polski do końca ligowego sezonu. Standardowo sportowcy po takich kontuzjach muszą się liczyć z 9-miesięczną absencją, a wiele w kwestii powrotu do gry zależy od ich organizmów. Jak dowiedzieliśmy się, w klubie wszyscy mocno trzymają kciuki za zdrowie zawodniczki i życzą jej jak najszybszego powrotu na boisko.

*Katarzyna Wirkowska (atomtrefl.pl)

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved