Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mecz otwarcia mistrzostw świata jednak na Stadionie Narodowym

Mecz otwarcia mistrzostw świata jednak na Stadionie Narodowym

fot. FIVB

Spotkanie z reprezentacją Serbii biało-czerwoni zainaugurują siatkarski mundial w Polsce. Jak potwierdził prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski, mecz otwarcia zostanie rozegrany 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Plany rozpoczęcia turnieju na stołecznym obiekcie znane były już od dawna. Inicjatywa PZPS-u długo pozostawała jednak bez jasnej odpowiedzi.

My nie możemy czekać w nieskończoność. Po ceremonii losowania grup turnieju najpóźniej do końca stycznia decyzja w sprawie miejsca otwarcia mistrzostw zapadnie definitywnie – mówił w grudniu ubiegłego roku w studiu magazynu Polska 2014 sekretarz generalny PZPS-u Andrzej Lemek.Oczywiście chcielibyśmy zorganizować całe przedsięwzięcie na Stadionie Narodowym, ale nie jesteśmy na to miejsce skazani.

Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia, na czym z pewnością zyskają kibice siatkówki oraz sama impreza. Rozegrany w niebanalnym otoczeniu, pod dachem nowoczesnego stadionu mecz otwarcia w Warszawie ma być wizytówką mundialu. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w siatkarskich mistrzostwach globu od lat pięćdziesiątych, gdy rozgrywanie meczów siatkówki przeniesiono do hal. Spotkania siatkarskich mistrzostw świata na otwartym stadionie w obecności ponad 50 tysięcy widzów po raz ostatni rozgrywano w 1952 roku w Moskwie.Stadion Narodowy w Warszawie wybudowany został w latach 2008-2011 w miejscu byłego Stadionu Dziesięciolecia. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w dniu 29 stycznia 2012. Miesiąc później – na 100 dni przed inauguracją Euro – w meczu inaugurującym sportową historię obiektu Polska zremisowała 0:0 z Portugalią. Dwukondygnacyjne trybuny mogą pomieścić 58 500 kibiców.

Stadion był już miejscem otwarcia wielkiej sportowej imprezy: Euro 2012. 8 czerwca 2012 roku Polska zremisowała z Grecją 1:1 przy wypełnionych po brzegi trybunach warszawskiego obiektu. Na Stadionie Narodowym rozegrano jeszcze cztery spotkania mistrzostw Europy: Polska – Rosja, Grecja – Rosja (faza grupowa), Czechy – Portugalia (ćwierćfinał), Niemcy – Włochy (półfinał). Piłkarska reprezentacja Polski rozegrała tu również cztery mecze eliminacji MŚ 2014. Stołeczny obiekt był również świadkiem licznych wydarzeń sportowych w innych dyscyplinach (mecze futbolu amerykańskiego, Nitro Circus Live, finisz Maratonu Warszawskiego) oraz koncertów.

Przypomnijmy, że siatkarskie mistrzostwa świata odbędą się w dniach 30 sierpnia – 21 września 2014 roku i zgromadzą reprezentacje oraz kibiców z 24 krajów. Będzie to z całą pewnością druga co do wielkości – po Euro 2012 – impreza sportowa w Polsce. Mistrzostwa odbędą się w siedmiu polskich miastach, poza stolicą mecze rozegrane zostaną we Wrocławiu (Hala Stulecia), Łodzi (Atlas Arena), Gdańsku (Ergo Arena), Katowicach (Spodek), Bydgoszczy (Łuczniczka), Krakowie (Kraków Arena). Polacy w pierwszej fazie turnieju – po meczu otwarcia w Warszawie – kolejne spotkania rozegrają we Wrocławiu.

*autorem jest Robert Murawski

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved