Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mróz: To jest gra zespołowa, nie indywidualna

Katarzyna Mróz: To jest gra zespołowa, nie indywidualna

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Chemika Police wciąż nie straciły punktu na własnym parkiecie. W sobotę pokonały w czterech setach BKS Aluprof Bielsko-Biała. - Mogę powiedzieć, że walki w tym meczu nie brakowało - przyznała po spotkaniu Katarzyna Mróz.

Policzanki były faworytem meczu przeciwko zespołowi z Bielska-Białej i zainkasowały trzy punkty. Dla siatkarek nie było to na pewno łatwe spotkanie. – Mogę powiedzieć, że walki w tym meczu nie brakowało. Szkoda trzeciego seta. Po tej nieszczęsnej dziesięciominutowej przerwie po raz kolejny set nam uciekł, ale cieszę się, że w czwartym nie dałyśmy się i wygrałyśmy go dość gładko – mówiła po sobotnim meczu Katarzyna Mróz. Nie był to pierwszy mecz, kiedy to dziesięciominutowa przerwa wybiła podopieczne trenera Cuccariniego z rytmu, podobna sytuacja miała miejsce chociażby podczas pojedynku z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Katarzyna Mróz nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy. – Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Niby wychodzimy zmobilizowane, mówimy sobie: „grajmy dziewczyny, żeby nie było czterech setów”! Jednak gdzieś coś pęka i trzeba nad tym pracować – mówi.

W sobotę policzanki zagrały przede wszystkim bardzo zespołowo, każda z zawodniczek dołożyła swoją cegiełkę, co było widoczne także w tym, że nagrodę MVP przyznano kreującej grę na boisku, Mai Ognjenović. – Tak, to prawda. Bardzo nas to cieszy, bo to jest gra zespołowa, nie indywidualna. Każda musi coś od siebie dołożyć, a jak coś jest nie, tak to starać się naprawić błąd swój czy koleżanki. Myślę, że tak właśnie zagrałyśmy i cały czas nad tym pracujemy – przyznaje Mróz. Dużą rolę odegrała także zagrywka, gdzie brylowała zwłaszcza kapitan zespołu, Anna Werblińska. – Ania zdobyła bardzo dużo punktów zagrywką. Dziewczyny z Bielska-Białej miały utrudnione zadanie, a nam się łatwiej grało w bloku czy obronie – zgadza się środkowa Chemika.

Teraz przed Chemikiem Police wyjazd do Legionowa. Katarzyna Mróz przyznała, że nie będzie to łatwy mecz. Podopieczne Macieja Kosmola nie mogą być jeszcze pewne udziału w fazie play-off i bardzo potrzebują punktów. – Na pewno się nie poddadzą. Dodatkowo w Legionowie się bardzo ciężko gra. My jednak będziemy robiły wszystko, aby ten mecz wygrać – mówi siatkarka Chemika. Policzanki mogą być już prawie pewne pierwszego miejsca po fazie zasadniczej. – Zrobimy wszystko, aby postawić tę kropkę nad „i”. Będzie nam wtedy na pewno łatwiej w fazie play-off – kończy Mróz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved