Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bruno Romanutti: Nie mamy zbyt dużych szans

Bruno Romanutti: Nie mamy zbyt dużych szans

fot. Paweł Piotrowski

- Skra to najlepszy zespół w polskiej lidze - powiedział Strefie Siatkówki argentyński atakujący Effectora, oceniając szanse jego zespołu w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Zdradził także, czy chciałby zadomowić się w PlusLidze oraz podsumował początek roku.

Jesteście jedyną jak dotąd drużyną, która wygrała oba mecze z Czarnymi. Macie jakiś klucz do zwycięstwa z tym przeciwnikiem?

Bruno Romanutti: – Zagraliśmy dobrze, nie popełnialiśmy zbyt wielu błędów i to bardzo nam pomogło w sobotnim spotkaniu. Poza tym nasz blok zafunkcjonował prawidłowo, tak jak tego oczekiwaliśmy, co miało ogromne znaczenie zwłaszcza w końcówkach setów, które umieliśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść. Nie sądzę, żeby był jakiś specjalny sposób na pokonanie radomian. Po prostu w obu meczach zagraliśmy lepiej od nich.

Początek tego roku nie należał jednak do najbardziej korzystnych dla Effectora. Domyślasz się, czym to może być spowodowane?– To chyba kwestia tego, że na początku roku nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze ani indywidualnie, jako poszczególni zawodnicy, ani jako drużyna. Musimy podnieść poziom naszej gry, musimy jeszcze ciężej trenować, no i zmienić nastawienie, z którym wychodzimy na mecze.

W minionym tygodniu wygraliście z KPS-em Siedlce w ramach Pucharu Polski. Co zadecydowało o tym wcale nie najłatwiejszym zwycięstwie?

– Przede wszystkim oni popełnili zdecydowanie zbyt wiele błędów i to w dużym stopniu przyczyniło się do takiego wyniku. Pomogło nam także to, że byliśmy bardziej regularni, chociaż trzeba też przyznać, że przeciwnicy mieli bardzo dobrą zagrywkę. Prawda jest taka, że na chwilę obecną nie prezentujemy się dobrze, nasza gra faluje, więc każdy mecz należy do tych z gatunku ciężkich.

W następnej rundzie PP zmierzycie się ze Skrą Bełchatów. Jak oceniasz wasze szanse w tym pojedynku?

– Skra to najlepszy zespół w polskiej lidze, a prawda jest taka, że my musimy się skupiać przede wszystkim na walce o to, by wystąpić w play-off, to jest nasz priorytet, więc realnie oceniając, wydaje mi się, że nie mamy zbyt dużych szans. Na pewno jednak tak jak w każdym meczu musimy wyjść na boisko i zagrać najlepszą siatkówkę, jaką potrafimy. Podczas meczu wszystko tak naprawdę może się zdarzyć.

W przeciwnej drużynie występują Uriarte i Conte. Jak się gra przeciwko kolegom z reprezentacji?

– Bardzo lubię grać przeciwko kolegom i tak naprawdę nie ma w tym już nic dziwnego. Kiedyś, dosyć dawno temu, kiedy byliśmy młodzi, mieliśmy już taką sytuację, że graliśmy w różnych drużynach i musieliśmy ze sobą rywalizować, więc teraz będzie pewnie tak samo.

Do tego czasu do zespołu i pełni formy powinien powrócić także Cristian Poglajen. Jak on się obecnie czuje?

– Z Cristianem wszystko już w porządku. W tym tygodniu powinien wrócić do gry, a my bardzo się cieszymy, że znów będziemy mogli na niego liczyć na boisku.

To twój pierwszy sezon w PlusLidze. Mając oferty z BBTS-u i Radomia, zdecydowałeś się na Kielce. Dlaczego? Jak oceniasz poziom polskiej ligi?

– Effector Kielce jako pierwszy złożył mi dobrą ofertę, poza tym fakt, że będę mógł występować w jednej drużynie z Cristianem (Poglajenem – przyp. red.), sprawił, że ta decyzja była o wiele łatwiejsza. Co do poziomu – PlusLiga to świetna liga, z wieloma doskonałymi zawodnikami, którzy grają w każdej drużynie. Już teraz mam nadzieję, że będę mógł tutaj grać przez kilka lat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved