Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anita Kwiatkowska: Problem nie leżał w naszym ataku, a w przyjęciu

Anita Kwiatkowska: Problem nie leżał w naszym ataku, a w przyjęciu

fot. Cezary Makarewicz

W trzech setach siatkarki Trefla Sopot pokonały we własnej hali Budowlanych Łódź. Łodzianki miały spore kłopoty z przyjęciem. - Trefl oprócz wysokiego bloku ma również trudną zagrywkę i tym sprawiał nam w tym meczu problem - stwierdziła Anita Kwiatkowska.

Łodzianki tylko w drugiej odsłonie były w stanie nawiązać walkę z rywalkami. Sopocianki bardzo mocno naciskały na zespół przyjezdny zagrywką, co mocno wpływało na postawę siatkarek Adama Grabowskiego. Bardzo dobra zagrywka Atomu Trefla nie tylko dokładała kolejne punkty do dorobku zespołu (osiem asów serwisowych, przy dwóch Budowlanych), ale pozwoliła też sopociankom ustawiać szczelny blok. W całym meczu atomówki zdobyły tym elementem aż 18 punktów. – Było ciężko się przebić, ale myślę, że problem nie leżał w naszym ataku, ale w przyjęciu. Trefl oprócz wysokiego bloku ma również trudną zagrywkę i tym sprawiał nam w tym meczu problem. Oprócz tego wpadła nam niespodziana kontuzja naszej libero Agaty Durajczyk i występowała młoda zawodniczka. Poradziła sobie, ale nie było to do końca przetrenowane, stąd też pewnie wynikały niektóre niepotrzebne nieporozumienia. My walczyłyśmy i szkoda, że tak się to skończyło – powiedziała po spotkaniu Anita Kwiatkowska.

W drugiej odsłonie również zespół z Łodzi wzmocnił zagrywkę (2 punkty), co od razu przełożyło się na blok (4) oraz inne akcje zespołu. W końcówce partię wygrały jednak gospodynie. – Jak atakowaliśmy, co powodowało, że sopocianki się broniły, to mogliśmy grać z nimi na równi. Gdy przebijaliśmy piłki za darmo, to nie mieliśmy sposobu na ataki Atomu Trefla. Rywal ustawiał nas sobie zagrywką i odskakiwał na dwa, trzy punkty, a my nie mogliśmy już go dogonić – ocenił starcie trener Budowlanych Łódź, Adam Grabowski.

źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved