Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Kolejne zwycięstwo Atomu Trefl Sopot

ORLEN Liga: Kolejne zwycięstwo Atomu Trefl Sopot

Siatkarki sopockiego Atomu Trefla odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, wygrywając w ramach 16. kolejki z drużyną Beef Master Budowlanych Łódź. Do tryumfu potrzebowały niewiele ponad godzinę, bowiem rozprawiły się z rywalkami w trzech setach.

Z powodu kontuzji w zespole BeefMaster Budowlanych Łódź w dzisiejszym spotkaniu nie wystąpiła Agata Durajczyk. Na pozycji libero zastąpiła ją nominalna przyjmująca, Martyna Grajber. Mecz w Sopocie bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie, niekwestionowane faworytki w starciu z drużyną Budowlanych Łódź. Zagrywka Izabeli Bełcik i blok Zuzanny Efimienko sprawiły, że sopocianki poczuły się pewniej i było 5:1. Na podopieczne Adama Grabowskiego taki obrót boiskowych wydarzeń zadziałał jak „płachta na byka” – łodzianki niemal natychmiast, dzięki skutecznym atakom Natalii Nuszel i Sylwii Pyci, doprowadziły do wyrównania (5:5). Nierówny poziom gry w łódzkim zespole nie pozwalał przyjezdnym na prowadzenie wyrównanej walki. Mistrzynie Polski bez litości wykorzystywały każdą niedokładność rywalek. Najpierw Charlotte Leys sprawdziła w przyjęciu czujność młodej Grajber, a chwilę później atak Judith Pietersen sprawił, że przewaga sopocianek wzrosła do pięciu oczek (10:5). To właśnie Holenderka odgrywała w tym fragmencie meczu pierwszoplanową rolę. W bloku bardzo cenne punkty zdobyły Leys i Efimienko, a gdy w aut zaatakowała Noris Cabrera, losy seta wydawały się już praktycznie przesądzone (20:11). W końcówce Natalię Nuszel zastąpiła Tabitha Love, ale nie zmieniło to układu sił na boisku. Łodzianki nie radziły sobie z ustawieniem szczelnego bloku, co znacznie ułatwiało zadanie atakującym sopockiej ekipy. Punkt na wagę pierwszego seta zdobyła Kimberly Hill (25:16).

Kilka pierwszych akcji drugiej odsłony to próbka umiejętności reprezentantki Belgii, Charlotte Leys. Bardzo szybko w sukurs przyszły jej koleżanki, Efimienko i Łukasik, która w tym spotkaniu zastępowała kontuzjowaną Julię Shelukhinę. Łodzianki popełniały błędy w przyjęciu i bardzo szybko druga odsłona spotkania zaczęła wymykać im się spod kontroli (2:5). Faworytki nie wyciągnęły jednak wniosków z seta numer jeden, bo ponownie dały się zaskoczyć łodziankom, które odrobiły tę stratę. Pomogły w tym ataki Doroty Ściurki i Anity Kwiatkowskiej, a blok w wykonaniu Magdaleny Śliwy stanowił doskonałe podsumowanie tego, co działo się na boisku. W odpowiedzi punktową akcją popisała się Izabela Bełcik, a sopocianki zaczęły odbudowywać swoją przewagę. W ataku myliły się Ściurka i Kwiatkowska, ale gospodynie, psując kilka zagrywek, wciąż zdawały się wyciągać rękę do przeciwniczek. Błąd w ataku Pietersen dawał nadzieję łodziankom, które do końca walczyły o korzystny wynik drugiego seta (20:22). Zaskakująca zagrywka Pyci mogła zaniepokoić kibiców mistrzyń Polski, ale w decydującym o losach partii momencie ręki nie wstrzymała Hill i było już dwa do zera (25:23).

Łodziankom najwyraźniej odpowiadała rola „goniących” wynik, bo początek trzeciego seta to seria udanych kontrataków gospodyń. Przyjezdne próbowały urozmaicić swoją grę, często wykorzystując w ataku swoją środkową, Olgę Trach. To spowodowało, że ułatwione zadanie na skrzydłach miały Kwiatkowska wraz z Love i wkrótce ponownie oglądaliśmy zespoły walczące punkt za punkt. Siatkarki Budowlanych Łódź nie utrzymały jednak wysokiej skuteczności w ataku, a Efimienko i Pietersen w bloku stanowiły dla nich zaporę nie do przejścia. Po stracie czterech oczek w jednym ustawieniu wydawało się, że sopocianki pewnie zmierzają po komplet punktów w tym spotkaniu (18:11). Wtedy przypomniała o sobie Love, zachęcając tym samym jeszcze swoje koleżanki do podjęcia walki. Łodzianki pogrążyły jednak błędy własne, zaś gospodynie blokiem niwelowały wszelkie niedoskonałości swoich pierwszych akcji. Tradycyjnie już zdobywczynią ostatniego punktu w secie była amerykańska przyjmująca, która tym razem zapunktowała w polu serwisowym.

Atom Trefl Sopot – Beef Master Budowlani Łódź 3:0
(25:16, 25:23, 25:19)

Trefl: Leys (9), Bełcik (6), Pietersen (16), Efimienko (14), Hill (8), Łukasik (5), Zenik (libero) oraz Gajewska i Kaczorowska
Budowlani: Śliwa (3), Kwiatkowska (10), Ściurka (6), Nuszel (3), Trach (4), Pycia (5), Grajber (libero) oraz Love (8), Cabajewska i Cabrera