Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy punkty dla katowickiego Sokoła

II liga K: Trzy punkty dla katowickiego Sokoła

Zawodniczki katowickiego Sokoła w ramach 19. kolejki w trzech setach gładko pokonały Zorzę Wodzisław Śląski i dodały trzy cenne oczka do ligowej tabeli. Przyjezdne jedynie w dwóch pierwszych partiach wykazały się wolą walki.

Początek spotkania nie zapowiadał tak gładkiego zwycięstwa gospodyń. Obie drużyny rozpoczęły od wyrównanej walki punkt za punkt. Dopiero przy stanie 6:6 dwoma skutecznymi atakami z lewego skrzydła popisały się Aleksandra Baron i Gabriela Gasidło (9:6). Od tej pory sokolanki niemal cały mecz kontrolowały sytuację na boisku. Pomimo punktowych ataków Moniki Wieliniec i Aleksandry Małek, gospodynie wciąż utrzymywały bezpieczną przewagę (15:12). Niebezpiecznie dla zawodniczek Sokoła zrobiło się pod koniec partii, kiedy to przyjezdne za sprawą skutecznych akcji Magdaleny Prokop i błędów własnych gospodyń odrobiły stracone punkty i doprowadziły do remisu 21:21. Katowiczanki postanowiły jednak tanio skóry nie sprzedać i dzięki dobrej postawie Martyny Kołodziej zakończyły partię 25:21.

Drugi set rozpoczął się na korzyść sokolanek. Zawodniczki od pierwszych piłek wyszły na trzypunktową przewagę 3:0. Błędy własne sprawiły jednak, iż przeciwniczki dogoniły zespół Sokoła, by ten chwilę później znów mógł odskoczyć na cztery oczka 9:5. Gospodynie niemal przez całą partię utrzymywały wypracowaną przewagę. Zmieniło się to dopiero przy stanie 19:15, kiedy przyjezdne nabrały wiatru w żagle i odrobiły stracone punkty, doprowadzając do wyrównania (19:19). Do końca partii zespoły szły niemal łeb w łeb. Przy stanie 24:23 sędzia odgwizdał błąd podwójnego odbicia po stronie gospodarzy i tym samym wodzisławianki obroniły drugą piłkę setową. Wtedy też o czas dla swojego zespołu poprosił trener Krzysztof Zabielny, a tuż po nim skutecznym atakiem z lewego skrzydła popisała się Sandra Tetfajer, kończąc tym samym partię (25:23).

Trzecia i jak się później okazało – ostatnia odsłona tego spotkania to totalna demonstracja siły gospodyń, które od początku partii pewnie zdobywały cenne punkty, nie dając dojść do głosu przyjezdnym. Katowiczanki bardzo dobrze zaprezentowały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najefektywniejszym z nich okazał się przede wszystkim blok, którym zatrzymywały niemal każdy wyprowadzony przez przeciwniczki atak. W rezultacie podopieczne Krzysztofa Zabielnego zakończyły spotkanie, wygrywając w trzecim secie do 11, a całe spotkanie 3:0.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – Zorza Wodzisław Śląski 3:0
(25:21, 25:23, 25:11)