Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Joker Świecie o krok od wygrania rundy zasadniczej

II liga K: Joker Świecie o krok od wygrania rundy zasadniczej

Siatkarki Jokera Mekro Świecie są coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca w grupie 1. II ligi po sezonie zasadniczym. W ten weekend przybliżyły je do celu wygrane derby z Pałacem II Bydgoszcz oraz dwie porażki Chemika II Police.

Rezerwy Pałacu jeszcze w tym sezonie nie przegrały we własnej hali. Tym razem twierdza „sala sportowa Pałacu Młodzieży” została zdobyta przez dobrze dysponowanego lidera ze Świecia. Tylko w pierwszym secie jubileuszowych, dziesiątych derbów młode bydgoszczanki przeciwstawiły się starszym przeciwniczkom. Długo prowadziły, ale zatrzymały się przy 18:15. Joker zdobył kilka punktów pod rząd i już przewagi nie zmarnował, choć gospodynie omal nie doprowadziły do gry na przewagi. Kolejne dwie partie to już dominacja świecianek, które miały dobre przyjęcie i zagrywki. – Nie robimy z tej porażki tragedii – podkreśla trener gospodarzy Maciej Kromrych.Chociaż pierwszy raz przegraliśmy we własnej hali i pierwszy raz w tym sezonie nie ugraliśmy nawet seta. Joker to silny zespół. Dziś zagrał dobre zawody. My powoli myślimy już o czekających nas rozgrywkach centralnych juniorek. W II lidze dziewczyny już w tym sezonie pokazały się wielokrotnie z dobrej strony. A świadczy o tym 23 punkty, jakie dotychczas wywalczyły, zapewniając sobie play-off. Nie kalkulujemy teraz z kim zagrać w półfinale.

Szkoleniowiec Jokera zadowolony był z postawy swojej drużyny w drugim i trzecim secie. – W inauguracyjnej partii zdarzyły nam się podobne błędy i przestoje jak w poprzednich meczach – informuje Andrzej Nadolny. – W drugim i trzecim secie zagraliśmy najlepiej w tej rundzie. Było dobre przyjęcie i zagrywka.

Joker Mekro po tym weekendzie zwiększył przewagę nad drugim w tabeli Chemikiem II Police do pięciu punktów. Wicelider zagrał dwa mecze. W piątek odrobił zaległości z 10. kolejki. Chemik II chociaż prowadził 1:0 i 2:1, przegrał w Elblągu z E. Leclerc Orzeł 2:3. Z kolei w sobotę, już w ramach 12. kolejki, rezerwy Chemika przegrały z Orłem Malbork 2:3. Widać, że bez swoich dwóch podstawowych przyjmujących Natalii Matusz i Kamili Sadowskiej beniaminek wiele traci na wartości.