Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Siedlcach wiedzą, jak wygrywać z Cuprum

I liga M: W Siedlcach wiedzą, jak wygrywać z Cuprum

W ligowych rozgrywkach siatkarze KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze wreszcie odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. Po ciężkich meczach z beniaminkami tym razem dość pewnie pokonali dotychczasowego wicelidera tabeli Cuprum Lubin.

Po zakończeniu przygody z Pucharem Polski kadra KPS-u może się już skupić tylko na walce o ligowe punkty. Pojedynki z plusligowcami pozostały jednak w pamięci zawodników, bo sobotni mecz rozpoczęli wyraźnie zdekoncentrowani. Kilka prostych błędów sprawiło, że goście szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej (4:8) podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego zaczęli łapać swój rytm gry. Z pomocą przyszła zagrywka – najpierw Piotr Milewski odrzucił przeciwników od siatki, a po kolejnym przejściu asa serwisowego zaprezentował Mateusz Jasiński. Na drugiej przerwie technicznej straty były odrobione (16:15). Od tego momentu walka się wyrównała, ale tylko do stanu po 22. „Pipe” Jasińskiego, as serwisowy Tomasza Kowalskiego oraz blok Tomasza Stańczuka efektownie zakończyły partię.

Kolejny set miał podobny scenariusz. Lepiej zaczęli lubinianie (8:5 dla Cuprum), ale gdy w pole serwisowe powędrował Milewski, goście byli bezradni. Trzy punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki wyprowadziły KPS na prowadzenie 12:10. Przyjezdni zdołali jeszcze wyrównać (po 18), ale o końcowym sukcesie ponownie decydowała postawa w polu serwisowym. W tym elemencie nie zawiódł Mateusz Jasiński (23:20), a po chwili seta zakończył atak Damiana Schulza. Po kolejnej zmianie stron to KPS był „na fali”. Dobre akcji Stańczuka dały prowadzenie 10:5. Zawodnicy z Lubina nie mieli jednak zamiaru się poddawać. Kapitan Maciej Kordysz oraz Szymon Romać walnie przyczynili się do wyrównania stanu seta (po 13). Wynik oscylował wokół remisu, jednak nie za długo, bowiem tego wieczoru końcówki partii należały do siedlczan. Gościom nie pomogło nawet wejście na parkiet Macieja Gorzkiewicza, który w zeszłym roku grał w KPS-ie. Przy stanie 20:19 dwa asy ustrzelił Tomasz Stańczuk i drużyna KPS-u nie dała już odebrać sobie zwycięstwa. Goście przyjechali do Siedlec bez swoich dwóch podstawowych przyjmujących – Pawła Siezieniewskiego i Łukasza Łapszyńskiego i jak widać dziura w przyjęciu była nie do załatania przez rezerwowych. Co ciekawe siedlczanie mogą mówić o patencie na Cuprum, bowiem w listopadzie wygrali również w trzech setach na boisku rywala.