Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki coraz bliżej play-off

I liga K: Torunianki coraz bliżej play-off

Siatkarki Budowlanych Toruń po ostatnich niezbyt udanych występach pokonały we własnej hali 3:1 Wisłę Kraków. Podopieczne trenera Mariusza Soi zajmują 4. miejsce w tabeli i mają cztery punkty przewagi nad kolejnym zespołem.

Po ostatnich trzech porażkach z rzędu nastroje w Toruniu przed meczem z krakowską Wisłą z pewnością nie były najlepsze. Podopieczne trenera Mariusza Soi wiedziały, że wygrana pomoże im w walce o play-off, ale również zapewni pewien komfort psychiczny. Torunianki zaczęły całkiem dobrze, jednak przy prowadzeniu 14:11 w pierwszym secie coś w ich grze się zacięło. – Wyszły nasze problemy, które zadecydowały o ostatnich porażkach. Przyszły nerwy, wyglądało to, jakbyśmy były czymś wystraszone – mówiła po spotkaniu Dominika Nowakowska, która borykając się z urazem barku, w tym meczu zagrała na pozycji libero. – Po serii punktów rywalek w jednym ustawieniu poczułyśmy, że coś nam ucieka. Nie wpłynęło to na nas pozytywnie, nie radziłyśmy sobie w przyjęciu – mówiła zawodniczka Budowlanych. Gospodynie już nie podniosły się do końca seta, którego dość łatwo przegrały do 19.

W drugim secie w miarę wyrównana walka trwała do stanu 10:8 dla Budowlanych. Potem torunianki dzięki dobrej grze w ataku odskoczyły rywalkom, grając spokojnie powiększały swoją przewagę i wysoko wygrywając, do 16, wyrównały stan spotkania. Wiślaczki popełniały w tej fazie gry sporo błędów, które rywalki bezlitośnie wykorzystywały. W kolejnych setach przewaga w ataku toruńskiego zespołu była już bardzo duża. Świetnie grała pełniąca rolę kapitana Anna Tomczyk, dzielnie wspomagała ją w zdaniach ofensywnych Sandra Szczygioł.Poprawiłyśmy zagrywkę, która w pierwszym secie w ogóle nam nie wychodziła, udało się odrzucić rywalki od siatki – relacjonowała Dominika Nowakowska. Efektem były dwa kolejne sety wygrane do 19 i trzy punkty pozostały w Toruniu. Budowlani zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli, mając na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej cztery punkty przewagi nad Zawiszą Sulechów.

Na pochwały również zasłużyła Dominika Nowakowska, która zagrała w tym meczu na pozycji libero. – Trener zaproponował mi zmianę pozycji na libero i trenowałam już tak od początku tygodnia. Przyczyną jest moja kontuzji barku, w ostatnim meczu niewiele mogłam pomóc w ataku, a tak chociaż mogłam pomóc w przyjęciu – mówiła Dominika Nowakowska, która na tej pozycji grała również w poprzednim sezonie w Jedynce Aleksandrów Łódzki. – Na pewno zwycięstwo cieszy, zwłaszcza że ostatnio regularnie przegrywałyśmy. Było to ważne spotkanie, chciałyśmy je wygrać za trzy punkty, aby spokojnie utrzymać czwarte miejsce w tabeli. Myślę, że się przełamałyśmy i teraz będzie nam łatwiej, zwłaszcza że dwa następne spotkania gramy z nieco słabszymi od nas drużynami – przyznała po meczu Anna Tomczyk.Jeśli wygramy z SMS-em Sosnowiec i KS-em Murowana Goślina, to na ostatni mecz do Sulechowa możemy już pojechać pewne gry w play-off – dodała Nowakowska. Siatkarki Wisły mimo porażki wciąż jeszcze mają szanse na uniknięcie walki o utrzymanie. Do zajmującej bezpieczną 6. pozycję w tabeli Silesii Volley tracą trzy punkty.

Budowlani Toruń – Wisła Kraków 3:1
(19:25, 25:16, 25:19, 25:19)