Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helena Horka: Chciałyśmy zdobyć chociaż punkt

Helena Horka: Chciałyśmy zdobyć chociaż punkt

fot. archiwum

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała przegrały w sobotnim meczu z Chemikiem Police. - Miałyśmy cel: zdobyć w Policach chociaż jeden punkt, co by nam bardzo pomogło. W naszej części tabeli jest ścisk i każdy punkt się liczy - przyznała  Helena Horka.

Bialanki do Polic nie jechały w roli faworyta, ale na pewno liczyły na walkę i poza czwartym setem wcale dużo nie odstawały od wyżej notowanych rywalek. – Walczyłyśmy, ale niestety czegoś nam zabrakło w końcówkach. Mniej więcej do drugiej przerwy technicznej się trzymałyśmy, ale później nie wyglądało to już tak dobrze – stwierdziła po tym meczu Helena Horka. Policzanki odrzuciły swoje przeciwniczki od siatki zagrywką, która później ustawiała całą grę. W całym meczu gospodynie zaserwowały przeciwniczkom siedem asów, z czego aż pięć Anna Werblińska. Dużo było jednak takich zagrywek, po których ciężko było bialankom wyprowadzić akcję. – To prawda. Dodam tylko jeszcze, że w czwartym secie był to już tak doby serwis, że po prostu nie dałyśmy rady – powiedziała czeska atakująca.

Trener Mirosław Zawieracz w trakcie meczu dokonał zmiany na pozycji rozgrywającej. Dorocie Wilk nie układała się zwłaszcza współpraca ze środkowymi. Po wejściu Marty Szymańskiej sytuacja, jeżeli chodzi o grę pierwszym tempem, poprawiła się. Czy wejście nowej rozgrywającej poprawiło grę całego zespołu? – Zależy, jak na to patrzeć. Każdemu lepiej gra się z kimś innym. Środkowym chyba lepiej grało się z Martą, natomiast mi chyba dzisiaj lepiej wychodziło to z Dorotą – przyznała Horka. Zawodniczka dodała także, że wcześniejsze odpadnięcie z Pucharu CEV, w złotym secie z Chimikiem Jużnyj nie miało żadnego wpływu na postawę zespołu w sobotnim spotkaniu w Policach. – O tym już w ogóle nie myślimy, teraz skupiamy się już tylko i wyłącznie na ORLEN Lidze – mówi atakująca BKS-u.

Bialanki obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów, co czwarty Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Dwa punkty do tej dwójki traci zespół z Łodzi. Walka o jak najwyższą pozycję przed play-off zapowiada się więc interesująco. – Miałyśmy cel zdobyć w Policach chociaż jeden punkt, co by nam bardzo pomogło. W naszej części tabeli jest ścisk i każdy punkt się liczy – mówi Helena Horka. Jej zespół czekają jeszcze mecze z wrocławiankami i pilankami. – Na pewno nie będzie łatwo z Impelem Wrocław. Później z pilankami też będzie ciężko, ale to będzie już taki mecz, który musimy wygrać, żeby utrzymać chociaż piąte miejsce. Zależy także też, jak będą grały inne zespoły, chociażby Budowlani Łódź – kończy Horka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved