Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bez niespodzianki w meczu Transferu z jastrzębianami

PlusLiga: Bez niespodzianki w meczu Transferu z jastrzębianami

Drużyna Transferu Bydgoszcz we własnej hali w meczu 15. kolejki PlusLigi podejmowała ekipę Jastrzębskiego Węgla. Choć po dłuższej przerwie ekipa Vitala Heynena zaczęła przewodzić, nie udało jej się utrzymać poziomu przez dłuższy czas i to przyjezdni triumfowali 3:0.

Pierwsze piłki spotkania należały do jastrzębian (2:0), jednak dość szybko gospodarze zdołali odwrócić wynik za sprawą punktowej zagrywki Jana Nowakowskiego (4:2) – i gdy Garrett Muagututia skutecznie obił blok przeciwników, miejscowi zeszli na pierwszą przerwę techniczną z dwoma oczkami zaliczki (8:6). Po powrocie na parkiet goście dwukrotnie doprowadzili do remisu, jednak za każdym razem siatkarze Transferu potrafili odzyskać prowadzenie. Dopiero gdy w polu serwisowym pojawił się Michał Kubiak, sytuacja uległa zmianie: dwa asy z rzędu i błąd bydgoszczan zmusiły Vitala Heynena do wzięcia czasu przy jednopunktowym prowadzeniu Jastrzębskiego Węgla (14:13). Jednakże do drugiej przerwy technicznej rezultat utrzymał się dzięki dobrej postawie przyjezdnych w ofensywie (16:15). Po powrocie na parkiet zawodnicy śląskiej ekipy zanotowali trzypunktową serię (19:16) i zdobytej w ten sposób przewagi, mimo udanych ataków rywali, nie oddali już do końca seta. Ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało do Kubiaka, który przypieczętował wygraną w tej partii kolejną punktową zagrywką (25:19).

Od samego początku drugiego seta całkowitą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami objęli goście. Z doskonałej strony w ataku pokazał się Patryk Czarnowski. Jastrzębianie nie napotkali oporu w budowaniu przewagi – jedyne punkty, jakie zanotowali na swoim koncie gospodarze przed pierwszą przerwą techniczną, były rezultatem błędów przyjezdnych (4:8). Zupełną niemoc bydgoszczan przełamała na moment zmiana Marcina Walińskiego, lecz na jego udane zbicia raz po raz odpowiadali Michał Kubiak i Nicolas Marechal (12:8). Był to krótki epizod w historii całej partii – jednostronnego widowiska. Do bezbłędnych uderzeń i trudnych punktowych zagrywek jastrzębianie dołożyli w ostatniej fazie seta skuteczny blok (23:12) i nic nie mogło zatrzymać rozpędzonych gości. Całą partię ponownie zakończyła punktowa zagrywka – tym razem w wykonaniu Michała Masnego (25:12).

Wydawać się mogło, że dziesięciominutowa przerwa wybiła jastrzębian z rytmu. Błędy popełnione w pierwszych akcjach trzeciej odsłony przez zawodników obu zespołów silniej oddziałały na grę przyjezdnych, wobec czego przy stanie 3:7 o czas poprosił Lorenzo Bernardi. Mimo iż po chwili drużyny schodziły na pierwszą przerwę techniczną, to nastąpiła zauważalna poprawa w skuteczności ataku gości. Bydgoszczanie nie pozostali im jednak dłużni (13:10). Korzystny dla siebie wynik siatkarze Transferu utrzymali do drugiej przerwy technicznej (16:13), ale po powrocie na boisko jastrzębianie błyskawicznie odmienili rezultat dzięki serii pewnych uderzeń Michała Kubiaka (18:17). Dobrą passę swojego zespołu w ofensywie podtrzymali Nicolas Marechal i Krzysztof Gierczyński. Bydgoszczanom nie pomógł czas na życzenie Vitala Heynena, a podwójna zmiana korzystna była o tyle, że jedyne punkty, jakie udało się im jeszcze zdobyć w tym secie, zapisał na koncie Transferu Bartosz Janeczek. Zasłużone zwycięstwo zagwarantował przyjezdnym Gierczyński, kończąc trzecią partię wynikiem 25:22.

MVP: Krzysztof Gierczyński

Transfer Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3
(19:25, 12:25, 22:25)

Transfer: Wika (2), Jurkiewicz (5), Woicki, Nowakowski (2), Clark (7), Muagututia (7), Bonisławski (libero) oraz Salas, Waliński (6), Janeczek (5), Wiese i Wieczorek
Jastrzębski Węgiel: Gierczyński (17), Pajenk (6), Masny (1), Czarnowski (9), Kubiak (16), Marechal (15), Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Jarmoc i Bontje