Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Dąbrowianki przełamały złą passę

ORLEN Liga: Dąbrowianki przełamały złą passę

Siatkarki MKS-u Banimexu Dąbrowa Górnicza przerwały serię porażek, pokonując drużynę z Piły. Podopieczne Wiesława Popika były zespołem wyraźnie słabszym. Ta porażka oznacza, że pilanki wciąż nie mogą być pewne gry w fazie play-off.

Ważny dla układu tabeli przed fazą play-off mecz pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Naftą Piła rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony miejscowej ekipy. Po serii zagrywek Özge Cemberci gospodynie prowadziły 4:0. Wówczas o przerwę poprosił trener przyjezdnych, Wiesław Popik. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ stroną dominującą były dąbrowianki, które prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Pilanki miały problemy z przyjęciem zagrywki i popełniały błędy własne. Podopieczne trenera Nicoli Negro były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pilanki częściowo odrobiły straty po skutecznych zagrywkach Magdaleny Hawryły (15:9), lecz było to za mało na dobrze dysponowaną miejscową drużynę. W ekipie z Piły brakowało zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. Końcówka seta to popis dąbrowianek, które prowadziły 23:12 i wygrały tę odsłonę 25:16.

Drugą partię meczu otworzyła Rachael Adams. Pilanki, podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, popełniały proste błędy i nie potrafiły skończyć ataków w pierwszym podejściu. Gospodynie dosyć szybko uzyskały przewagę nad swoimi rywalkami, po skutecznym ataku Elżbiety Skowrońskiej było 7:3. Podopieczne trenera Wiesława Popika często „nadziewały się” na szczelny blok dąbrowianek i w efekcie przegrywały 4:10. Trener Popik rotował składem, lecz nie przyniosło to pożądanego rezultatu i na drugiej przerwie technicznej pilanki przegrywały 10:16. Nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Zaroślińska, która zdobywała cenne punkty. Dwa asy tej zawodniczki dały dziewięciopunktowe prowadzenie dąbrowiankom (20:11). Pilanki nie były już w stanie nawiązać wyrównanej gry i przegrały tę odsłonę meczu w takim samym stosunku jak pierwszą.

Trzeci set był ostatnią szansą dla pilanek na odwrócenie losów tego spotkania. Przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 3:0 po serii zagrywek Emilii Kajzer. Dąbrowianki nie pozostały im dłużne i wyrównały stan rywalizacji na 3:3. Pilanki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku i po bloku Magdaleny Wawrzyniak na Elżbiecie Skowrońskiej prowadziły 8:5, a wkrótce potem 10:5. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Negro i jak się potem okazało – była to dobra decyzja. Miejscowa drużyna zmniejszyła straty do swoich rywalek do dwóch „oczek” (9:11) i dominowała na boisku. Bardzo dobrą serią zagrywek popisała się Elżbieta Skowrońska i dąbrowianki prowadziły 16:11. Pomimo niekorzystnego przebiegu wydarzeń na boisku pilska ekipa nie zamierzała się poddawać i po punktowym bloku Agaty Babicz na Sassie przegrywała tylko dwoma punktami 17:19. Jak się później okazało, było to wszystko, na co stać było ekipę gości. Trzeciego seta oraz mecz asem serwisowym zakończyła Skowrońska.

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – PGNiG Nafta Piła 3:0
(25:16, 25:16, 25:21)

Tauron: Dziękiewicz (12), Sassa (4), Zaroślińska (14), Cemberci (5), Adams (9), Skowrońska (10), Strasz (libero) oraz Urban (1) i Staniucha-Szczurek (2)
Nafta: Kuligowska (1), Kajzer (1), Wawrzyniak (10), Babicz (7), Kingsley (5), Hawryła (3), Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska (1), Kudakova, Krawulska (1), Ward i Archangielskaja