Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy dąbrowianki przełamią złą passę?

ORLEN Liga: Czy dąbrowianki przełamią złą passę?

fot. archiwum

Sobotnie spotkanie w Dąbrowie Górniczej, gdzie miejscowy Tauron Banimex będzie podejmował Naftę Piła, jest bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli ORLEN Ligi. Dzięki wygranej pilanki mogą zbliżyć się do rywalek, miejscowe z kolei mogą odskoczyć.

Sytuacja, jeśli chodzi o orlenligowe zestawienie w przypadku Nafty i Tauronu Banimexu, jest bardzo ciekawa. Obie drużyny nie spisują się w tym sezonie tak, jakby oczekiwały i obecnie plasują się na szóstym (ekipa z Dąbrowy Górniczej) i ósmym miejscu (pilanki). Zespół gości dzisiejszego spotkania traci do rywalek sześć punktów (15-21), zatem ewentualne trzy punkty wywalczone w Zagłębiu mogą znacznie zbliżyć pilski zespół do MKS-u. Ten z kolei bardzo potrzebuje punktów, jeśli myśli o dołączeniu do czołówki, a to wcale nie jest odległe. Dąbrowianki do czwartego BKS-u tracą zaledwie trzy oczka.

W ostatnich dwóch spotkaniach drużyna z Dąbrowy Górniczej poniosła dwie porażki z Impelem i BKS-em, wcześniej również nie wiodło się po jej myśli. Podopiecznym Nicoli Negro cztery kolejki temu udało się powoli łapać swój rytm gry. Mimo porażki w meczu 12. kolejki z Chemikiem Police w zespole z Zagłębia nastroje były coraz lepsze. – Mój zespół pokazał charakter, walczył i próbował pokonać Chemika. Nie zrobił tego, ponieważ miał tylko 33% w ataku – ocenił przyczynę porażki w Policach trener dąbrowianek Nicola Negro. Ostatnio źle kończymy mecze i mnie to już też zaczyna denerwować, bo spuszczamy głowy i nic nam już nie wychodzi. Uważam, że mogłyśmy powalczyć i wywieźć jakiś punkt z Polic, ale nie udało się. Dziewczyny grały dobrze, a nam ciężko było wcisnąć cokolwiek w boisko – zauważyła Elżbieta Skowrońska. Jej zespół w kolejnym spotkaniu pokazał się już z dobrej strony i pokonał w ważnym meczu Muszyniankę. Z pewnością więc po dwóch ostatnich przegranych zespół Nicoli Negro będzie się starał ponownie odbudować. Wydaje się, że starcie z pilankami może być do tego dobrą okazją.

Mimo że w ostatniej kolejce spotkań ORLEN Ligi Nafta uległa mistrzyniom Polski z Sopotu, to od początku grudnia pilanki rozpoczęły walkę z najlepszymi i zapisały na swoim koncie niejedną niespodziankę. Najpierw na wygranym rozkładzie PGNiG Nafty znalazł się Impel, a następnie Chemik Police, co było największą dotychczasową niespodzianką tych rozgrywek. – Ten mecz po prostu nam wyszedł. To było już dość dawno. W tamtym spotkaniu zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką. Dobrze zaprezentowała się też Magdalena Wawrzyniak i dlatego udało nam się ten mecz wygrać – oceniła to spotkanie MVP również wygranego pojedynku w Legionowie, Emilia Kajzer. Podopieczne Wiesława Popika, choć początek sezonu miały zupełnie nieudany, to jednak w ostatnim czasie nazbierały sporą ilość punktów i to także w meczach, w których murowanymi faworytami były przeciwniczki. Jeśli Magdalenie Wawrzyniak i Emilii Kajzer uda się odrzucić rywalki od siatki, pilanki mogą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę. Dąbrowianki również mają w swoich szeregach skutecznie uderzające z pola zagrywki zawodniczki, zatem drużyna, której pierwszej uda się przycisnąć rywalki tym elementem, może zakończyć mecz wygraną. Wydaje się, że równie ważna będzie solidność i skuteczność w ataku, a w tym elemencie oba zespoły mogą zaprezentować się zarówno świetnie, jak i dość chimerycznie.Bardzo pozytywnie do najbliższych spotkań nastawiona jest rozgrywająca Tauronu Banimexu, Çemberci. – Możemy wygrywać wszystko i każdego pokonać, ale musimy grać dobrze. Jesteśmy bardzo groźnym zespołem, ale musimy grać na naszym normalnym poziomie – powiedziała otwarcie Strefie Siatkówki Özge Çemberci. Czy dąbrowska ekipa wreszcie przełamie się i zacznie grać swoją siatkówkę pozwalającą na pokonanie Nafty? A może to zespół przyjezdnych ponownie zwycięży, bo już kilka razy w tym sezonie sprawił niespodziankę? Jedno jest pewne – w Dąbrowie Górniczej będzie można obejrzeć ciekawe spotkanie, jego początek dziś, tj. w sobotę o godzinie 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved