Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Michał Pannert: Sezon jeszcze trwa

Michał Pannert: Sezon jeszcze trwa

fot. archiwum

- Dążymy do tego, aby klub stał się jedną z wizytówek miasta, regionu oraz był swego rodzaju platformą łączącą sport z biznesem. Mamy wiele pomysłów i możliwości, aby to zrealizować - powiedział prezes Zawiszy Sulechów, Michał Pannert.

Zacznę od tego, co wydarzyło się w sobotę. Najpierw odbyło się uroczyste spotkanie zarządu klubu ze sponsorami. Oznacza to, że klub cały czas pozyskuje nowych sponsorów?

Michał Pannert: Tak, spotkanie takie odbyło się z mojej inicjatywy. Razem z zarządem chcieliśmy przedstawić nowy sposób funkcjonowania klubu, zaproponować nowe lub zmodyfikowane możliwości promocji naszych partnerów oraz poznać ich oczekiwania. Dążymy do tego, aby klub stał się jedną z wizytówek miasta, regionu oraz był swego rodzaju platformą łączącą sport z biznesem. Chcemy, aby poprzez wsparcie działalności klubu nasi partnerzy osiągali cele, na których im zależy, np. wzrost rozpoznawalności marki lub poprawa wizerunku. Mamy wiele pomysłów i możliwości, aby to zrealizować. Oczywistym jest, że bez pomocy sponsorów ciężko stworzyć klub, drużynę walczącą o najwyższe miejsca. Spotkanie to rozpoczęło serię tego typu wydarzeń i na pewno będziemy rozmawiali również z innymi przedsiębiorstwami. Wszystkim zainteresowanym bardzo chętnie przedstawimy możliwości współpracy oraz naszą wizję funkcjonowania klubu.

Potem odbył się istotny dla Zawiszy mecz z Karpatami Krosno o przysłowiowe sześć punktów. Przegrany. Co może pan powiedzieć o tym meczu? Jakie ma pan przemyślenia?– Ta porażka zabolała bardzo wiele osób. Wszyscy wiemy, jaka była stawka tego meczu i jakie były oczekiwania. Niestety ten mecz nie był udany w wykonaniu zawodniczek i one również mają tego świadomość.

Pierwsza czwórka dla Zawiszy oddala się. Co w pana odczuciu było powodem porażki w sobotnim pojedynku? Co należy poprawić?

Sobotni mecz rzeczywiście spowodował, że pierwsza czwórka stała się mniej prawdopodobna, ale sezon jeszcze trwa. Pozostało kilka meczów i szanse na pewno pozostały. Widzimy po wynikach innych drużyn, że również czołówce zdarzają się słabsze występy i gubi ona punkty z niżej notowanymi zespołami. Wszyscy są zgodni, że zawodniczki stać na zwycięstwo z każdym zespołem w tej lidze, ale by to osiągnąć, niezbędne jest ograniczenie błędów własnych, których jest zdecydowanie za dużo. To w połączeniu z walką o każdą piłkę powinno przełożyć się na lepsze wyniki.

Mecze pierwszoligowego Zawiszy cieszą się dużą popularnością. Niewątpliwie jest to ogromna promocja dla miasta, sponsorów…

– Zgadza się, popularność siatkówki i klubu jest mocno odczuwalna. Pomaga nam to w rozmowach ze sponsorami i będziemy dążyć do tego, aby klub cieszył się jeszcze większą popularnością. Dodam również, że wszystkie mecze, które odbyły się w Sulechowie, pokazywała regionalna telewizja i wiem, ze retransmisje te również oglądała duża liczba widzów. Chcemy to wykorzystać i stworzyć taki klub, który da lokalnej społeczności jeszcze więcej powodów do dumy i radości, a naszym partnerom szanse na rozwój swojej działalności. Podczas ostatniego spotkania sponsorów i partnerów odczucia na ten temat przekazał Pan Krzysztof Koniuszy – prezes sponsora tytularnego, firmy Roltex z Sulechowa. Mogliśmy usłyszeć o tym, jakie korzyści firma osiągnęła już dzięki współpracy z klubem. Osoby będące na spotkaniu wiedzą, że była to bardzo pozytywna opinia.

Został pan wybrany prezesem klubu. Jakie stawia pan sobie cele, pełniąc tę funkcję i jakie zmiany zostaną wprowadzone wewnątrz klubu?

– Przede wszystkim jest to organizacja zasad funkcjonowania oraz pozyskanie nowych partnerów/sponsorów. Prowadzę już w tej sprawie kilka rozmów i mam nadzieję, że wkrótce będę mógł przedstawić nowe przedsiębiorstwa oraz instytucje, które przyczynią się do budowy tego klubu. Przyglądając się wszystkiemu z bliska, widzę, że pewne rzeczy wymagają odświeżenia, inne chcę wdrożyć od podstaw. Spotkania, które się odbyły, wyłoniły m.in. czego klub i drużyna potrzebują. Już teraz kilka istotnych dla trenera i zespołu spraw jest w trakcie organizowania i jeszcze w tym sezonie powinny zacząć funkcjonować. Chcę wykorzystać nośniki reklamowe, które klub oferuje, aby pozyskać w ten sposób dodatkowe źródło finansowania. Chciałbym, aby klub był jeszcze bardziej medialny, m.in. w tym celu przygotowujemy już nową stronę internetową, która stworzy nam nowe możliwości promocji klubu i partnerów w internecie. Na pewno trzeba lepiej wykorzystać portale społecznościowe. Lista zadań, którą sobie przygotowałem, jest długa, o pewnych sprawach nie chcę teraz mówić, ale na pewno w nowym sezonie organizacja wewnątrz klubu będzie na innym poziomie. Chciałbym też podkreślić, że to wszystko, co realizujemy i co chcemy zrealizować, nie byłoby możliwe bez pomocy wielu osób, firm i instytucji, którym zależy na rozwoju klubu. Za tę pomoc serdecznie dziękuję i jednocześnie zapraszam następne osoby to współpracy z nami.

*rozmawiała Martyna Cynk (zawiszasulechow.pl)

źródło: zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved