Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandar Atanasijević: Czuję się trochę dzieckiem Skry

Aleksandar Atanasijević: Czuję się trochę dzieckiem Skry

fot. archiwum

Serbski atakujący jest obecnie najlepiej punktującym zawodnikiem włoskiej Serie A, a jego zespół Sir Safety Perugia zajmuje czwarte miejsce. Jednak ciągle w jego sercu jest Skra Bełchatów. - Wierzę, że chłopaków ze Skry stać na złote medale - przyznał Atanasijević.

Aleksandar Atanasijević nie żałuje transferu do Perugii. – Czuję się tutaj świetnie. Zresztą tego się spodziewałem, gdy odchodziłem z Bełchatowa. W Perugii mam serbskiego trenera i kliku rodaków w drużynie. Panuje u nas atmosfera niczym w mojej ojczyźnie. Stworzyliśmy taką serbską, wojowniczą wyspę we Włoszech – przyznał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Atanasijević. Atakujący jest obecnie najlepiej punktującym graczem w lidze. – Cieszę się z tych dobrych statystyk, lecz one nie będą nic warte, jeśli skończymy sezon na np. dziewiątym miejscu. Liczy się tylko drużyna. W tej chwili nakręca mnie nasze wysokie, czwarte miejsce w tabeli – wyznał zawodnik.

Atanasijević śledzi poczynania Skry Bełchatów w lidze. – Gdy tylko mogę, oglądam jej mecze, kibicuję jej, wspieram chłopaków. Zresztą poprzez twittera nadal mam kontakt z wieloma kibicami z Polski. Za Skrę trzymamy kciuki razem z Konstantinem Čupkoviciem, z którym razem wylądowaliśmy w Perugii. Jeśli tylko kiedyś będzie okazja, bez wahania wrócę do hali Energia – dodał zawodnik.

Na mundialu Serbowie zagrają w jednej grupie z Polakami, Atanasijević nie może się doczekać meczów w polskich halach. – Mam zresztą wspaniałe wspomnienia z ostatniego EURO w Polsce i Danii, gdy zdobyliśmy brązowe medale. Wasi kibice, którzy przyjechali na finały, cały czas nas wspierali w walce z Bułgarią. To było coś wspaniałego. Mam nadzieję, że w trakcie mundialu znowu będę miał powody do radości, choć w starciu z Polską pewnie nikt nie będzie nas wspierał. Wiem, że nie czeka nas na pewno spacerek, bo macie wielu wspaniałych zawodników. Tym bardziej będę się mobilizował na mecz z Polską, bo większość z kadrowiczów to będą zapewne moi koledzy ze Skry – zauważył Serb.*rozmawiał Kamil Składowski (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved