Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > T. Rossi: W najważniejszych momentach błędy wybiły nas z rytmu

T. Rossi: W najważniejszych momentach błędy wybiły nas z rytmu

fot. pro-evolution.cz

Lokomotiv Baku dwukrotnie musiał uznać wyższość polskiego zespołu i dość niespodziewanie pożegnał się z Pucharem CEV. - Muszynianka zagrała bez presji, widać było, że czerpią z gry dużą przyjemność - mówiła Tereza Rossi, atakująca azerskiej drużyny.

Przegrałyście rywalizację w Pucharze CEV z Muszynianką Muszyna, choć byłyście typowane jako faworytki. Czego zabrakło?

Tereza Rossi:Niestety, nie udało nam się wygrać. Gratuluję zespołowi z Muszyny, zagrał on bez presji, widać było, że czerpie z gry dużą przyjemność. My walczyłyśmy z całych sił, ale wydaje mi się, że w przeciwieństwie do drużyny Muszynianki Muszyna byłyśmy spięte i popełniłyśmy też kilka błędów, które wybijały nas z rytmu w najważniejszych momentach meczu.

W spotkaniu rewanżowym podjęłyście walkę i niewiele brakowało, abyście wygrały pierwszego seta. Myślisz, że wtedy ten mecz ułożyłby się inaczej?Ten pierwszy set był bardzo wyrównany z obu stron. Jego wynik nie był jednak decydujący, a skoro nie udało nam się go wygrać, powinnyśmy na swoim koncie zapisać trzecią partię.

W sezonie 2006/2007 grałaś w Kaliszu. W tym roku też byłaś bliska, aby grać w polskiej lidze. Czy jest szansa, że jeszcze zobaczymy ciebie na polskich parkietach?

Bardzo mile wspominam sezon spędzony w Kaliszu, ponieważ wtedy udało nam się, jako drużynie, zdobyć Puchar Polski i mistrzostwo Polski. Przebywanie w Polsce dla mnie nie różni się zbytnio od gry w mojej ojczyźnie, ponieważ mentalność ludzi jest bardzo podobna do czeskiej. Zawsze przyjemnie jest wracać do domu, swojego kraju.

Lokomotiv Baku znajduje się obecnie na piątej pozycji w lidze azerskiej. Jakie są teraz wasze cele?

Teraz, kiedy odpadłyśmy z rywalizacji o Puchar CEV, możemy już koncentrować się tylko na grze w lidze azerskiej. Będziemy próbowały znaleźć się na jak najwyższym miejscu na koniec sezonu.

Ostatnie kilka sezonów spędziłaś we Włoszech. Przenosiny do Baku były trudnym zadaniem?

Nie tak trudnym, jak się tego spodziewałam, głównie dlatego, że wszystkie zawodniczki pochodzą zza granicy. Także nasz sztab szkoleniowy składa się w połowie z Argentyńczyków, którzy mają za sobą kilka lat pracy we Włoszech, a w połowie z Włochów, więc praca z nimi nie różni się aż tak bardzo w porównaniu do tego, czego doświadczyłam we Włoszech. Miasto Baku ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc, gdzie możemy spędzić nasz czas wolny. Rzeczą, do której najtrudniej było mi się przyzwyczaić, jest zanieczyszczenie powietrza i wody.

Czeska reprezentacja nie osiąga ostatnio wielkich sukcesów w imprezach międzynarodowych. Myślisz, że może się to zmienić?

Czeska drużyna narodowa jest w trakcie przeprowadzania bardzo głębokich zmian pokoleniowych. Myślę, że musimy poczekać jeszcze kilka lat, zanim ponownie zrobi się głośno o czeskiej siatkówce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved