Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: Antiga przejął reprezentację w trudnym momencie

Łukasz Żygadło: Antiga przejął reprezentację w trudnym momencie

fot. Joanna Skólimowska

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Zenitu Kazań dochodzi do siebie po kontuzji. Na razie nie wiadomo kiedy wróci na boisko. - Trudno dokładnie określić datę powrotu do treningów po tak ciężkiej kontuzji - przyznał Żygadło.

Co z pana zdrowiem?

Łukasz Żygadło: – Już o wiele lepiej. Po operacji wszystkie kości i stawy gotowe są do powrotu do zdrowia. Od drugiego grudnia zacząłem rehabilitację, która ukierunkowana jest na stopę, jej gibkość oraz wzmocnienie. Noga dobrze wygląda na ćwiczeniach, co cieszy. Mogę powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Gdzie pan dochodzi do zdrowia po kontuzji?

– W centrum rehabilitacyjnym Isokinetic w Bolonii, który specjalizuje się w takich kontuzjach. To miejsce, które postawiło na nogi wielu sportowców, m.in. piłkarzy, koszykarzy oraz siatkarzy. Po pozytywnych rezultatach, które otrzymuję każdego tygodnia, muszę powiedzieć, że znajduję się w odpowiednim miejscu.

Jak wygląda pana zwyczajny dzień?

– Zaczyna się od treningu o 9:00, a kończy się na przykład o godzinie 19:00. Poranny trening trwa około 3 godzin i obejmuje rozgrzewkę, rozciąganie oraz mobilizację stawu skokowego. Potem obiad i odpoczynek. W drugiej połowie dnia pracuję w basenie. Ciśnienie wody pozwala na przygotowanie nogi do skoków. Poza tym trenuję też inne części ciała, żeby cały organizm był gotowy do wznowienia treningów, jeśli uda mi się dojść do siebie po kontuzji.Jaka jest prognoza lekarzy? Kiedy będzie mógł pan wrócić na boisko i zacząć skakać?

– Trudno dokładnie określić datę powrotu do treningów po tak ciężkiej kontuzji. Mój plan rehabilitacji przewiduje kontynuację pracy w basenie do końca stycznia. Czeka mnie praca na piasku, aby ulepszyć formę fizyczną. Plan oczywiście ciągle jest korygowany.

Po odniesieniu kontuzji otrzymał pan wiele wsparcia od kibiców. Takie uwielbienie fanów pomogło wyjść z trudnej sytuacji i oderwać się od smutnych myśli?

– Znowu się przekonałem, że kibice są zadziwiający! Oczywiście ta pozytywna energia, którą otrzymałem, sprzyjała temu, że przeżyłem ten początkowy okres po kontuzji, kiedy było ciężko. Zdjęcia, wiadomości, filmy oraz życzenia powrotu do zdrowia bardzo mnie ucieszyły oraz motywowały w trudnych momentach z potrójną energią. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie. Każdego dnia z uporem trenuję, aby wrócić na boisko.

Śledzi pan mecze Zenitu?

– Tak, wszystkie mecze oglądam w internecie, zarówno mecze ligowe, jak i Ligę Mistrzów. Śledzę aktualne informacje, oglądam statystyki. Cały czas mam kontakt z trenerem Alekną, lekarzem oraz chłopakami z drużyny. W Kazaniu byłem dwa tygodnie, ale zdążyłem zrozumieć, jak gra drużyna. Oglądając mecze, analizuję poczynania chłopaków, wyobrażam sobie jakbym zagrał w tym czy innym momencie.

Zenitowi udało się wyjść z grupy śmierci w Lidze Mistrzów. Jakie są szanse drużyny w tym turnieju?

– W tym roku Zenit przeszedł ciężką drogę i wychodząc z pierwszego miejsca z takiej grupy udowodnił, że jest jednym z najlepszych klubów na świecie. Nie trzeba mówić o talencie trenera lub zawodników, ponieważ oni wszyscy są znani w siatkarskim świecie. Będąc w Kazaniu, poznałem innych ludzi pracujących w klubie, z administratorami i personelem włącznie. Oni również odgrywają ważną rolę i tworzą pozytywną atmosferę w pracy całego zespołu. Życzę chłopakom dostania się do Final Four i wygranej!

Co pan myśli o wyborze Stephane’a Antigi na trenera reprezentacji Polski oraz o jego perspektywach?

– Antiga przejął reprezentację w trudnym momencie, ponieważ mistrzostwa świata odbędą się w Polsce, a oczekiwania są bardzo duże. Zadanie jest tym trudniejsze, że Antiga ma mało doświadczenia. Pozostaje nadzieja, że przy współpracy z Phillipem Blainem reprezentacja Polski odniesie sukces.

 

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved