Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jerzy Nowik: Czeka na osiem trudnych spotkań

Jerzy Nowik: Czeka na osiem trudnych spotkań

fot. archiwum

- Jeśli będziemy żyli marzeniami, to nic nie osiągniemy. Stąpamy twardo po ziemi, chcemy zajść jak najdalej, a plan jest taki, aby wygrać każdy kolejny mecz - mówi Jerzy Nowik, trener SKS-u Hajnówka, który okazał się najlepszy w 4. grupie w fazie zasadniczej.

Na koniec rundy zasadniczej siatkarzy SKS-u Hajnówka czekało teoretycznie łatwe zadanie, bowiem mierzyli się z ostatnim w tabeli Wichrem Wilkasy, ale pojedynek ten miał dla nich ważne znaczenie, ponieważ zwycięstwo za trzy punkty pozwalało im utrzymać pozycję lidera. – Szanujemy każdego przeciwnika i do każdego podchodzimy bardzo poważnie. Nie ma mowy o odpuszczaniu czy lekceważeniu jakiegokolwiek rywala. W pełni mobilizowaliśmy się więc także przed spotkaniem z Wichrem – skomentował Jerzy Nowik. – Póki sędzia nie odgwiżdże końca meczu, to zawsze są obawy. Za dużo już widziałem zwrotów akcji w meczach, żeby przed spotkaniami przyznawać punkty. Ale ważne, że chłopcy udźwignęli ciężar tego meczu, a wygrana 3:0 była dobrym zakończeniem pierwszej części sezonu – dodał szkoleniowiec SKS-u Hajnówka.

Czwarta grupa była najbardziej wyrównana. Wystarczy wspomnieć, iż w trakcie sezonu aż trzy drużyny zasiadały na fotelu lidera, a cztery zespoły niemal do końca rundy walczyły o pierwsze miejsce. – Liderów było mnóstwo, praktycznie każdy z każdym mógł stracić punkty. My również je straciliśmy z zespołami, które będą grać o utrzymanie, co świadczy o wyrównanym poziomie naszej grupy – skomentował opiekun hajnowian.

W międzysezonowej przerwie w ekipie SKS-u zaszły spore zmiany, przez co nie była ona wymieniana w gronie kandydatów do czołowych miejsc w grupie. Jednak ciężką pracą, ambicją i charakterem wywalczyła najlepszą pozycję przed kolejnym etapem rozgrywek. – Było wiele meczów, które wolą walki rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Zawodnicy mają wysokie umiejętności, jest na czym budować fajną grę, ale jeszcze raz podkreślę, że największym atutem zespołu jest waleczność – zaznaczył Nowik. – Przed sezonem niewielu ludzi wskazywało nas jako zwycięzców czwartej grupy, ale ja zawsze powtarzałem zawodnikom, że mają grać o każdego seta, o każdy punkt, a wynik na koniec sam przyjdzie – dodał.Mimo dobrej postawy hajnowian w rundzie zasadniczej ich szkoleniowiec nie popada w hurraoptymizm, a wręcz przeciwnie – stara się tonować nastroje. – Marzenia mam – jak każdy. Pewnie, że chciałbym awansować do I ligi. Tylko że jeśli będziemy żyli marzeniami, to nic nie osiągniemy. Stąpamy twardo po ziemi, chcemy zajść jak najdalej, a plan jest taki, aby wygrać każdy kolejny mecz – skomentował Nowik, którego zdaniem w czwartej grupie wszystko się jeszcze może wydarzyć. – Nie ma faworyta. Mimo że obecnie my jesteśmy liderem, to czeka nas osiem trudnych spotkań – zakończył trener SKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved