Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Daszkiewicz: Kluczowym elementem będzie zagrywka

Dariusz Daszkiewicz: Kluczowym elementem będzie zagrywka

fot. Tomasz Kubicki / Effector

W sobotę Effector Kielce będzie podejmować siatkarzy z Radomia. - U nich wygraliśmy 3:0, ale to nie oznacza, że ten mecz w Kielcach będzie dla nas równie łatwy i przyjemny - zastrzega przyjmujący kielczan, Adrian Staszewski. Nastroje w Effectorze są jednak bojowe.

Siatkarze z Kielc ostatnio awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski, natomiast w PlusLidze ponieśli porażkę w Olsztynie. – W ostatnim okresie mieliśmy trochę kłopotów zdrowotnych. Przez dwa tygodnie nie mogliśmy skorzystać z Cristiana Poglajena, chory był też Mateusz Bieniek, który narzekał na przeziębienie – tłumaczy szkoleniowiec zespołu, Dariusz Daszkiewicz.Mam nadzieję, że wszystkie te problemy mamy już za sobą. Cristian wyszedł ze szpitala i na razie trenuje indywidualnie, można powiedzieć, że przygotowuje się do normalnego treningu – dodaje.

W najbliższą sobotę kielczanie zagrają z kolei z Czarnymi Radom – drużyną, którą Effector pokonał w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Na tamten czas zwycięstwo kieleckiego zespołu było małą niespodzianką. – Na pewno będziemy potrzebowali dodatkowej mobilizacji i koncentracji przed tym spotkaniem, bo zespół z Radomia jest silną drużyną, co pokazuje jego miejsce w lidze. U nich wygraliśmy 3:0, ale to nie oznacza, że ten mecz w Kielcach będzie dla nas równie łatwy i przyjemny – mówi przyjmujący, Adrian Staszewski.

By wygrać, kielczanie muszą zagrać podobnie jak w Radomiu. – Na pewno kluczowym elementem będzie zagrywka – u nich udało się nam odrzucić ich od siatki i wyłączyć z gry dwóch, którzy do wtedy byli wiodącymi dla nich zawodnikami – Kooistrę i Wachnika. W ostatnim meczu Politechnika ponownie wyłączyła tych dwóch siatkarzy, ale ciężar gry wziął na siebie młody atakujący Bołądź i ten mecz wygrał zespół z Radomia, więc nadal jest kilku zawodników, chociażby jeszcze bardzo dobrze spisujący się reprezentant Słowacji Piovarci, reprezentant Niemiec Westphal – więc tych zawodników doświadczonych i którzy będą stanowić realne zagrożenie jest naprawdę sporo – zauważa Dariusz Daszkiewicz.My musimy zagrać dobrze w każdym elemencie, musimy odrzucić ich od siatki, zagrać skutecznie blokiem, atakiem. Jeżeli chcemy liczyć na zwycięstwo, musimy zagrać na 100% – kończy.źródło: Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved