Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Patrycja Polak: Narzuciłyśmy swój rytm gry

Patrycja Polak: Narzuciłyśmy swój rytm gry

fot. Łukasz Krzywański

Wrocławianki w Pucharze Challenge pokonały belgijski zespół Hermes Oostende i awansowały do ćwierćfinału tych rozgrywek. - Narzuciłyśmy swój rytm i pewnie przypieczętowałyśmy awans do kolejnej rundy - mówi przyjmująca Impelu Wrocław, Patrycja Polak.

Udało wam się dość łatwo pokonać zespół z Belgii. Zwłaszcza w ostatnim secie wasza przewaga była bardzo wyraźna. Czy przed dwumeczem spodziewałyście się, że rywalki postawią wam poprzeczkę wyżej?

Patrycja Polak: – W Belgii wygrałyśmy dość pewnie. Dlatego przygotowywałyśmy się na to, że Belgijki mogą zagrać lepiej i agresywniej w polu serwisowym. Jednak od początku narzuciłyśmy swój rytm i pewnie przypieczętowałyśmy awans do kolejnej rundy.

Priorytetem są dla was występy w lidze czy zdobycie Pucharu Challenge Cup? Które trofeum byłoby dla was cenniejsze?– Nie ma trofeum, które chciałybyśmy zdobyć mniej lub bardziej, bo oba są dla nas równie ważne. Do każdego meczu, czy to ligowego, czy pucharowego, podchodzimy z takim samym, wysokim zaangażowaniem i wierzymy, że skończymy sezon z więcej niż jednym trofeum.

Czy nie żałujesz, że w tym sezonie masz mniej okazji do gry w pierwszej szóstce? Czy rekompensuje ci to doświadczenie zdobywane na treningach?

– Każdy trening staram się wykorzystać, aby poprawić swoje umiejętności i stać się lepszą siatkarką, a przy tym podnieść wartość drużyny jako całości.

Przed Impelem Wrocław trzy ostatnie spotkania fazy zasadniczej. Trzecie lub nawet drugie miejsce w tabeli przed fazą play-off jest w waszym zasięgu, a to gwarantowałoby teoretycznie łatwiejszą przeprawę w kolejnej rundzie. Myślałyście już o potencjalnym przeciwniku?

Im wyżej jest się w tabeli, tym lepiej. Dlatego drugie miejsce byłoby mile widziane (śmiech). Mamy jednak przed sobą mecze Pucharu Challenge Cup, Pucharu Polski, kilka ligowych meczów. Dlatego na nich się skupiamy i nie myślimy jeszcze o rundzie play-off.

Przed wami mecz z Muszynianką Muszyna. Pierwsze spotkanie było bardzo zacięte, teraz do drużyny z Muszyny dołączyła jeszcze atakująca Słowenka Marina Cvetanović. Co twoim zdaniem będzie receptą na pokonanie przeciwniczek w najbliższym spotkaniu?

– Nowa atakująca Muszynianki pewnie będzie potrzebować trochę czasu, żeby dobrze „wejść” w ligę. My na pewno będziemy musiały postawić na agresywną zagrywkę i ograniczenie ilości błędów własnych.

Mówi się o tym, że ORLEN Liga może być zamknięta, a w przyszłym roku zagra w niej aż 12 zespołów. Co taka decyzja oznacza z perspektywy zawodniczki?

– Na pewno skorzystają na tym młode zawodniczki, które miejmy nadzieję dostaną szansę gry. Tak naprawdę co oznacza ta decyzja, przekonamy się może za kilka sezonów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved