Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Olieg Achrem: Zawsze musi być ten pierwszy raz

Olieg Achrem: Zawsze musi być ten pierwszy raz

fot. Cezary Makarewicz

- Chcieliśmy wywierać presję w zagrywce i to się udało - zdradził klucz do zwycięstwa nad Knack Roeselare kapitan Resovii Rzeszów, Olieg Achrem. - Gramy z silną drużyną, ale będziemy walczyć o każdą piłkę - dodał, mówiąc o starciu z Jastrzębskim Węglem.

– Bardzo cieszymy się z awansu – mówił po drugim zwycięstwie nad Knack Roeselare kapitan Resovii Rzeszów, Olieg Achrem. Przyznał on, że nikt z rzeszowian nie chciał wypuścić z rąk szansy, przed którą stali. – Byliśmy bardzo skoncentrowani, od pierwszej piłki. Każdy starał się dać z siebie wszystko i fajnie to wyszło – chwalił postawę swoich kolegów przyjmujący.

Podopieczni Andrzeja Kowala, podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem rozprawili się z rywalami z Belgii w czterech setach. Co według kapitana Resovii było kluczem do triumfu? – Chcieliśmy wywierać presję w zagrywce i to się udało. Do tego sami bardzo dobrze przyjmowaliśmy i świetnie funkcjonowało nam pierwsze tempo – przyznał. Zresztą, tylko on może się pochwalić trzema asami serwisowymi posłanymi rywalom. – Starałem się jak każdy zawodnik, żeby dołożyć jak najwięcej od siebie. Zresztą wszyscy zagraliśmy dobrze.

Dzięki wygranej z Kanck Roeselare mistrzowie Polski zapewnili sobie udział w Play-Off 6 Ligi Mistrzów, lecz na ich drodze do awansu do Final Four stanie Jastrzębski Węgiel. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju, a we własnej hali gracze ze Śląska są bardzo groźni – pokonali w niej choćby naszpikowany gwiazdami Halkbank Ankara czy gładko uporali się z ekipą Tours VB, która w rundzie grupowej pokonała 3:2 wicemistrza Włoch, Coprę Piacenza. – Gramy z silną drużyną, ale będziemy walczyć o każdą piłkę – obiecał Olieg Achrem. Zdaje on sobie też sprawę z tego, że w Jastrzębiu-Zdroju rzeszowianie nie wygrali od dawna. – Zawsze musi być ten pierwszy raz i liczymy na to, że akurat w tym spotkaniu uda się wygrać.*Autor: Marcin Lew
*Więcej na sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved