Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W 15. kolejce emocji nie zabraknie

I liga K: W 15. kolejce emocji nie zabraknie

fot. archiwum

Ruda zasadnicza na zapleczu ORLEN Ligi powoli dobiega końca. W tabeli panuje wielki ścisk, co powoduje, że wciąż kilka zespołów ma szansę na awans do „wielkiej czwórki". Ciekawie powinno być w Sosnowcu, gdzie SMS zmierzy się ze Spartą.

W Sosnowcu dojdzie do pojedynku o „sześć punktów”. Podopieczne Grzegorza Kosatki zmierzą się z ostatnią w tabeli Spartą Warszawa, której od dłuższego czasu w rozgrywkach ligowych się nie wiedzie. Zespół Jacka Pasińskiego przed tygodniem przegrał w trzech setach z wiceliderem I ligi kobiet, zostawiając po sobie dobre wrażenie. Spartanki były chwalone za postawę w ostatnim meczu. Słowa uznania kierowane były również w stronę siatkarek z Zagłębia. SMS PZPS najpierw pokonał u siebie beniaminka z Rzeszowa, by w Sosnowcu powtórzyć ten wynik w konfrontacji z drugim beniaminkiem, tym razem z Krosna. Siatkarki z Sosnowca udowadniają, że gdy są w komplecie, potrafią być groźnym zespołem dla każdego.

Kolejne ciekawe spotkanie zapowiada się w Mysłowicach, bowiem realną szansę na awans do najlepszej czwórki mają siatkarki Silesii Volley. Podopieczne Sebastiana Michalaka będą chciały udowodnić, że wygrana w Toruniu nie była dziełem przypadku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że KS Murowana Goślina to też nie przypadkowy zespół. Goślinianki co prawda przegrały ostatnie dwa spotkania, spadając na 8. miejsce w tabeli, ale w konfrontacji z Karpatami i AZS-em WSBiP KSZO pokazały wysoką dyspozycję. Szansę na przełamanie złej passy zespół Piotra Sobolewskiego będzie chciał wykorzystać właśnie z silesiankami, które jak najbardziej są w jego zasięgu.

W Krośnie w derbach Podkarpacia zmierzy się trzeci i drugi zespół tabeli zaplecza ORLEN Ligi. Pojedynki obu ekip zawsze były zacięte i emocjonujące widowisko zapowiada się również w najbliższy weekend. Drużyna Dominika Stanisławczyka będzie chciała wziąć odwet za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej. Warto podkreślić, ze krośnianki w środę dość niespodziewanie przegrały w rozegranym awansem spotkaniu z SMS-em PZPS Sosnowiec. Powodów do radości nie ma również Marcin Wojtowicz. Raz, że jego siatkarki będą miały w nogach ponad 1000 km trasę Rzeszów – Bydgoszcz – Rzeszów, a na domiar złego kontuzji nabawił się as w talii szkoleniowca Developresu, Paula Szeremeta. Pozostaje wierzyć, że żywiołowo reagująca publiczność w Krośnie głośno i kulturalnie będzie wspierać oba zespoły.W ostatnim czasie słabszy okres gry mają torunianki, które przed tygodniem dość niespodziewanie, bo po trzech setach, przegrały z Silesią Volley. Okazja do rewanżu będzie w konfrontacji z wiślaczkami, jednak te, w przeciwieństwie do Budowlanych, wyraźnie są na fali wznoszącej. Zespół Tomasza Klocka w ostatnim czasie zainkasował komplet punktów w spotkaniach z Silesią Volley oraz SMS-em PZPS Sosnowiec. Mocną stroną Białej Gwiazdy jest obrona, która pomaga w wyprowadzaniu kontr. Dodatkowo silną bronią krakowianek będzie ich kapitan, Sandra Biernatek, która po ciężkiej kontuzji z tygodnia na tydzień prezentuje coraz wyższą formę.

Akademiczki z Ostrowca Św. podejmować będą Zawiszę Sulechów. O ile niepokonane w lidze podopieczne Dariusza Parkitnego zapewniony mają udział w play-off, to beniaminek z lubuskiego o awans musi jeszcze powalczyć. Siatkarki Marka Mierzwińskiego tracą tylko oczko do czwartego zespołu z Torunia, jednak o punkty z AZS-em WSBiP KSZO będzie im bardzo trudno. Potwierdza to rozgrywająca sulechowianek, Katarzyna Wawrzyniak.W sobotę czeka nas naprawdę duży sprawdzian, a mianowicie wyeliminowanie naszych błędów. Wierzę, że jeśli to nam się uda, na pewno gra będzie wyglądać inaczej. Teraz każdy punkt jest na wagę złota i na pewno będziemy o nie walczyć, aby wejść do czwórki – powiedziała zawodniczka Strefie Siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved