Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bociek-gate: Kolejny komunikat Sądu Odwoławczego

Bociek-gate: Kolejny komunikat Sądu Odwoławczego

fot. archiwum

Spór dotyczący Grzegorza Boćka trwa w najlepsze. Po ogłoszeniu decyzji o zawieszeniu zawodnika, karze finansowej dla Boćka i ZAKSY, oświadczeniu prezes Nowosielskiej i zawieszeniu wykonania decyzji przyszła kolej na kolejny komunikat Sądu Odwoławczego.

W poniedziałek siatkarskie środowisko obiegła informacja o zawieszeniu Grzegorza Boćka na cztery ligowe spotkania oraz nałożeniu na zawodnika i jego aktualny klub, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, kar finansowych. Jak łatwo się było domyślić, włodarze zespołu z Opolszczyzny nie zgadzali się z decyzją podjętą przez Sąd, który zmienił wcześniejszą decyzję Zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Na odpowiedź z Kędzierzyna-Koźla nie trzeba było długo czekać, ponieważ już następnego dnia na klubowej stronie pojawiło się oświadczenie prezes ZAKSY, Sabiny Nowosielskiej.Jestem zszokowana, że wyżej stawiane są dawne urazy niż przepisy polskiego prawa i dobro zawodników. Z punktu widzenia prawa nie było i nie ma pisemnej umowy pomiędzy AZS-em Częstochowa i G. Boćkiem, a tylko przy umowie pisemnej można byłoby oceniać skuteczność klauzuli dającej jednostronną możliwość przedłużenia umowy przez AZS Częstochowa – przyznała sternik kędzierzyńskiej ekipy. Z decyzją wydaną przez Sąd Odwoławczy w pełni zgadzał się za to prezes AZS-u Częstochowa, który przyznał, że oczekuje, iż zawodnik w najbliższym czasie stawi się w Częstochowie na treningu. – Cieszymy się, że po wielu miesiącach sprawa wreszcie została rozpatrzona i związek podtrzymał nasze zdanie. Skoro jednak sąd uznał winę i ZAKSY, i Boćka, to znaczy, że Grzegorz Bociek jest zawodnikiem AZS-u Częstochowa. Dlatego oczekujemy, że w tym tygodniu wróci do treningów w AZS-ie Częstochowa – powiedział Konrad Pakosz.

Kolejny dzień przyniósł następną zmianę w sprawie „Bociek-gate”. Na wniosek samego zawodnika i klubu z Kędzierzyna-Koźla przewodniczący Sądu Odwoławczego powołał trzyosobową komisję, której zadaniem będzie rozpatrzenie prośby o stwierdzenie nieważności prawomocnych decyzji i wstrzymanie ich wykonania. Powyższy komunikat pojawił się na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w środę, natomiast dzisiaj przyszła kolej na następny klocek w całej układance. Otóż Sąd Odwoławczy zamieścił komunikat, w którym wyjaśnia,: jakie były podstawy podjętej przez niego decyzji w dniu 20 stycznia 2014 roku.

Komunikat Sądu Odwoławczego:

1. Sąd Odwoławczy przy PZPS-ie (dalej Sąd) wydając decyzje w sprawie 12014 i 22014, nie zajmował się przynależnością klubową zawodnika. Przedmiotem postępowania Sądu było wykroczenie dyscyplinarne Zawodnika i Klubu. Orzeczenia Sądu dotyczą wyłącznie odpowiedzialności dyscyplinarnej.Z punktu widzenia Sądu Zawodnik Grzegorz Bociek pozostaje Zawodnikiem ZAKSA S.A. Kędzierzyn Koźle.

2. Spór o przynależność klubową pomiędzy AZS-em Częstochowa a ZAKSĄ S.A. może być rozstrzygnięty w drodze postępowania przed sądem polubownym lub w razie braku takiego zapisu przed sądem powszechnym.

Przewodniczący Sądu Odwoławczego

Jak widać przeciąganie liny pomiędzy ZAKSĄ a AZS-em Częstochowa będzie prawdopodobnie trwało nadal. Jak skończy się cała opera mydlana z Grzegorzem Boćkiem w roli głównej? W którym z klubów siatkarz ma występować w dalszej części sezonu 2013/2014? Nie wiadomo. Nie wiadomo też, kiedy cała sprawa zostanie jednoznacznie wyjaśniona i zamknięta. Miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej, by wszyscy siatkarscy kibice mogli cieszyć się z wysokiego poziomu rozgrywek ligowych, dobrych występów polskich klubów w europejskich pucharach i skupić się na dopingowaniu reprezentacji, która w tym roku będzie gospodarzem mistrzostw świata. Tego typu sytuacje na pewno temu nie służą.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved