Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Bartosz Kurek czwarty raz z rzędu wygrał Plebiscyt Strefy Siatkówki

Bartosz Kurek czwarty raz z rzędu wygrał Plebiscyt Strefy Siatkówki

fot. Joanna Skólimowska

Czytelnicy Strefy Siatkówki czwarty rok  rzędu uznali, że najlepszym polskim siatkarzem minionego roku był Bartosz Kurek. W 2013 roku w głosowaniu wyprzedził Michała Kubiaka i Andrzeja Wronę i chociaż przewaga nie była duża, Kurek jest na topie od 2010 roku.

NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ W 2013 ROKU

1. Bartosz Kurek – 25,27% głosów
Niemalże cały miniony sezon klubowy spędził na leczeniu kontuzji, nic więc dziwnego, że tuż po jego zakończeniu zdecydował się na zmianę barw i przenosiny z mroźnej Rosji do siatkarskiego raju – włoskiej Serie A. Polaka w swoje szeregi zwerbowała Lube Banca Macerata, która z sześcioma oczkami przewagi lideruje obecnie tabeli. W klubie tym miał występować Arkadiusz Gołaś, dlatego też dwudziestopięciolatek zadecydował o grze w koszulce z nr 16, która przeznaczona była właśnie dla Gołasia, a w której w latach 2007-2010 występował inny polski przyjmujący, Sebastian Świderski. Kurek niejednokrotnie w mijającym roku imponował siatkarskim rzemiosłem, udowadniał także, że stanowi filar zespołu.

2. Michał Kubiak – 16,30% głosów
Siatkarz, którego ogromnym sercem do gry, wolą walki oraz zaangażowaniem obdzielić można by było całą reprezentację Polski. To właśnie dzięki jego hartowi ducha jastrzębianie zdołali wydrzeć z rąk zwycięstwo w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Halkbankowi Ankara, a co za tym idzie zająć 1. miejsce w swojej grupie. Zawodnik ten stanowi niezastąpiony element każdego zespołu, w którym gra. Zarówno w kadrze, jak i klubie prezentuje się bardzo dobrze, a jego postawa dodatkowo motywuje kolegów z drużyny.3. Andrzej Wrona – 16,15% głosów
Jest już drugim zawodnikiem zestawienia reprezentującym w minionym sezonie bydgoską Delectę, a który dzięki swoim dobrym występom przekonał do siebie nie tylko Andreę Anastasiego, ale także Miguela Falaskę i włodarzy PGE Skry. Ten pierwszy nie dość, że powołał go do szerokiej kadry, to jeszcze desygnował do gry podczas europejskiego czempionatu, zastępując nim kolegę nie tylko z boiska – Karola Kłosa, a także wspomnianego wyżej Nowakowskiego, ci drudzy zaś wkomponowali siatkarza w wizję odbudowy potęgi bełchatowskiej drużyny, rezygnując tym samym ze współpracy z bardziej doświadczonym Kooistrą.

Pozostałe miejsca zajęli:

4. Krzysztof Ignaczak  - 11,42% głosów
5. Paweł Zatorski    - 9,60% głosów
6. Grzegorz Bociek    - 7,53% głosów
7. Piotr Nowakowski   - 4,80% głosów
8. Zbigniew Bartman   - 3,92% głosów
9. Łukasz Żygadło    - 2,72% głosów
10. Dawid Konarski    - 2,29% głosów

Zobacz również:
Wyniki VIII Plebiscytu Strefy Siatkówki

W poprzednich latach triumfowali:
2006 – Mariusz Wlazły
2007 – Michał Winiarski
2008 – Michał Winiarski
2009 – Paweł Zagumny
2010 – Bartosz Kurek
2011 – Bartosz Kurek
2012 – Bartosz Kurek
2013 – Bartosz Kurek

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved