Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: To było kapitalne spotkanie

Agata Sawicka: To było kapitalne spotkanie

fot. Łukasz Krzywański

Po zaciętym meczu siatkarki Chemika Police w czterech setach pokonały zespół z Dąbrowy Górniczej.  Było to zaległe spotkanie z 12. kolejki. Libero policzanek, Agata Sawicka, nie ukrywała radości z wygranej, a także gratulowała rywalkom walki.

Zainkasowałyście kolejne trzy punkty do ligowej tabeli, ale musisz  przyznać, że po obu stronach walki nie brakowało.

– Oczywiście, że tak. To był mecz walki. Było pełno wymian, obron, to było kapitalne spotkanie. Gratulacje dla dąbrowianek za walkę i oczywiście dla naszego zespołu, że zdobyłyśmy trzy punkty, bo nie było łatwo.

Co twoim zdaniem głównie zadecydowało o tym, że to wy macie trzy punkty?Ciężko mi powiedzieć teraz tak na gorąco. Tak naprawdę to takich rzeczy możemy dowiedzieć się dopiero ze statystyk. Może popełniłyśmy mniej własnych błędów? Super, że zagrałyśmy całym zespołem i walczyłyśmy.

Dużo punktów zdobyła Anna Werblińska, ty z kolei miałaś na swoim koncie kilka świetnych obron, co zaowocowało nagroda MVP…

– I Ania Werblińska, i Małgosia Glinka-Mogentale zrobiły dobra robotę. Jeżeli nie w ataku, to w drugiej linii, gdzie szczególnie Ania brylowała. Każda dała jakąś cegiełkę do wygranej, Maja Ognjenović zdobyła mnóstwo punktów z kiwek. Super, bardzo się cieszymy.

Teraz przed wami mecz z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. To twój były zespół, ale oczywiście sentymentów nie będzie?

– Oczywiście, że nie. Teraz moim klubem jest Chemik Police. Całym sercem gram dla Chemika i na pewno zrobimy wszystko, by ten pojedynek wygrać.

Łatwo na pewno nie będzie, bielszczanki na pewno będą chciały poprawić sobie nastroje po odpadnięciu z Pucharu CEV…

– Nawet nie wiedziałam, że odpadły. Bardzo mi przykro, trzymałam za dziewczyny kciuki. Taki jest sport, takie jest życie. Jak już powiedziałam, my zrobimy wszystko, żeby ten mecz wygrać.

Ten tydzień jest dla was wyjątkowo ciężki, ale dwa z trzech spotkań już za wami. Jak znosicie ten okres fizycznie?

– Jest ciężko i oczywiście trzeba odpoczywać, zresetować głowy. W czwartek mamy po południu trening, w piątek też trenujemy i potem mecz.

Czy w związku z tym, że macie w tym tygodniu obciążenie meczami, trenujecie inaczej niż zwykle?

Tak, jutro na przykład mamy tylko jeden trening, gdzie normalnie miałybyśmy dwa. Wszystko jest przygotowane i trenerzy tak to poukładali, żeby było jak najlepiej dla nas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved