Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga ma być zamknięta i powiększona

ORLEN Liga ma być zamknięta i powiększona

fot. archiwum

Rozgrywki ORLEN Ligi wkraczają właśnie w decydującą fazę. Działacze jednak już teraz zapowiadają zmiany w formule ligi, które miałyby ją upodobnić do jej męskiego odpowiednika. Ich propozycje budzą jednak wiele kontrowersji.

Od kilku tygodni mówi się o tym, że ORLEN Liga może zostać zamknięta, a w przyszłym sezonie na polskich parkietach w najwyższej klasie rozgrywkowej zobaczymy nawet 12 drużyn. W tej sprawie więcej szczegółów zdradził wiceprezes PLPS-u Jan Zaremba. Podczas spotkania Rady Nadzorczej jednogłośnie przegłosowaliśmy taki wniosek. Teraz złożymy go do Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który ostatecznie podejmie decyzję.

Do tej pory nie było jednak wiadomo, czy decyzja o zamknięciu ligi obejmie zespoły występujące w niej w sezonie 2013/2014. Związkowcy znaleźli jednak „złoty środek”. –  Nie chcemy zmieniać zasad w trakcie gry. Najgorszy zespół spadnie więc z ORLEN Ligi, a przedostatni będzie walczył w barażach o utrzymanie. Jeśli jednak PZPS zaakceptuje nasz pomysł, po sezonie zorganizujemy turniej z udziałem spadkowicza i trzech półfinalistów I ligi. Dwie najlepsze drużyny wywalczyłyby awans do ORLEN Ligi – wyjaśnia Zaremba.

Wielu obserwatorów ma wątpliwości, czy po rozszerzeniu ligi uda się utrzymać jej dotychczasowy poziom. Wszystkie kluby musiałyby oczywiście także wypełnić określone wymagania finansowe. – KSZO Ostrowiec i Developres Rzeszów, które rozdają karty w I lidze, są dobrze zorganizowane i dość mocne finansowo. Z kolei Pałacu byłoby szkoda, bo choć finansowo stoi słabo, to dostarcza do ligi wiele młodych, utalentowanych siatkarek. Rozszerzenie ligi byłoby dobrym posunięciem, bo do gry trafiłby kolejne młode utalentowane polskie siatkarki – zapewnia wiceprezes PLPS-u.Temat zamknięcia ORLEN Ligi poruszył także wiceprezes Legionovii Legionowo, Marek Bąk, który przekonuje, że taka decyzja korzystnie wpłynie na wizerunek rozgrywek: – Już w poprzednim sezonie zgłaszaliśmy projekt rozszerzenia ligi. To dobry ruch pod warunkiem, że ograniczy się liczbę zawodniczek zagranicznych i rygorystycznie zacznie się przestrzegać wymogów finansowych oraz organizacyjnych, bo do tej pory na wiele nieprawidłowości w klubach władze ligi przymykają oko. Klub spod Warszawy znajduje się obecnie w strefie spadkowej ORLEN Ligi. Pytanie tylko, czy to dobrze, że taki projekt omawiany jest właśnie teraz, tuż przed meczami decydującymi o „być albo nie być” w ORLEN Lidze.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved