Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Korabiec: Byłam zadowolona, że zadebiutuję w meczu z Chemikiem

A. Korabiec: Byłam zadowolona, że zadebiutuję w meczu z Chemikiem

fot. Cezary Makarewicz

Anna Korabiec w meczu z liderkami tabeli zadebiutowała jako libero w rozgrywkach ORLEN Ligi. - Było to dla mnie duże wyzwanie i delikatnie się stresowałam, ponieważ czułam respekt przed przeciwnikiem - przyznała siatkarka.

Wystąpiłaś w pierwszym składzie na pozycji libero. Katarzyna Wysocka była zgłoszona do składu jako przyjmująca, więc chyba wywalczyłaś sobie miejsce w składzie w sportowej rywalizacji?

Anna Korabiec: – Trener zdecydował się dać mi szansę zagrania na pozycji libero. Z Kasią, jak i z całą drużyną na treningach dajemy z siebie 100%, więc podczas trenowania nie myślę o tym, czy wygram rywalizację z Kasią, lecz skupiam się na poprawianiu swoich siatkarskich wartości.

Zagrałaś po raz pierwszy jako podstawowa libero i to akurat w meczu z liderem tabeli. Nie czułaś się trochę rzucona na głęboką wodę?Bardzo ucieszyło mnie to, gdy dowiedziałam się, że mecz z liderem ORLEN Ligi zagram na libero. Było to dla mnie duże wyzwanie i mimo że delikatnie się stresowałam, ponieważ czułam respekt przed przeciwnikiem, to byłam zadowolona, że mój debiut będzie akurat z tym zespołem.

W trzecim secie prowadziłyście już 15:10. Co zadecydowało o tym, że to jednak Chemik wygrał tę partię?

Myślę, że przede wszystkim doświadczenie przeciwnika.

Którym elementem gry siatkarki z Polic przysporzyły wam najwięcej problemów?

Ciężko jest mi to określić. Uważam, że prowadziłyśmy wyrównaną walkę i w żadnym elemencie akurat w tym spotkaniu nie było dużej przepaści między naszym zespołem a siatkarkami z Polic.

Mecz zaczął się dość późno, nie wpłynęło to trochę negatywnie na przygotowania do niego?

Ja osobiście nie odczułam różnicy. Wszystko odbywało się tak jak zawsze, więc wydaje mi się, że godzina nie odgrywała żadnej roli.

W Pucharze Polski zmierzycie się z drużyną z I ligi. Zespoły z niższej klasy rozgrywkowej lubią czasem zrobić niespodziankę. Przygotowywałyście się już jakoś do tego meczu?

Oczywiście. Nie lekceważymy przeciwnika, ponieważ jest z niższej ligi. Podchodzimy i przygotowujemy się do niego tak samo, jak do rywalek z ORLEN Ligi. I mamy nadzieje, że podczas tego spotkania nie będzie żadnych niespodzianek (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved