Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Santilli pozostał bez klubu

Roberto Santilli pozostał bez klubu

fot. archiwum

W kwietniu ubiegłego roku Roberto Santilli po raz trzeci w swojej karierze zasiadł na ławce trenerskiej zespołu z Latiny. Jego przygoda z Andreoli nie trwała jednak długo, bowiem dziś zarząd klubu poinformował, iż rozwiązał umowę z charyzmatycznym Włochem.

Jak wcześniej wspomniano, Roberto Santilli w tym sezonie po raz trzeci już poprowadził ekipę Andreoli Latina. – Dla mnie jest to jak powrót do domu. Osiągnęliśmy porozumienie po zaledwie pięciu minutach rozmowy. Ja po prostu podążyłem za głosem serca – mówił włoski szkoleniowiec w rozmowie ze Strefą Siatkówki o motywach swojej decyzji. Jego celem na nadchodzący sezon było stworzenie grupy młodych graczy, którzy będą mogli się rozwijać i którzy w jak najkrótszym czasie zgrają się ze sobą, realizując wszelkie założenia taktyczne. Tymczasem jednak nic nie szło po jego myśli. Andreoli przegrało aż 11 z 13 spotkań i plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Nieco lepiej co prawda radzi sobie w Pucharze Challenge, w którym awansował do 1/8 finałów.

To jednak nie uchroniło Santilliego przed utratą posady. Dziś decydenci Andreoli postanowili, iż rozwiążą kontrakt z tym doskonale w Polsce znanym szkoleniowcem z powodu niezadowalających wyników sportowych. Schedę po nim przejął Dario Simoni, dotychczasowy drugi trener, który poprowadzi team już do końca sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved